Nauka dla Społeczeństwa

16.04.2024
PL EN
23.11.2016 aktualizacja 23.11.2016

Politechnika Warszawska wprowadza nowy system identyfikacji wizualnej

Nowe znaki, specjalna paleta barw, oryginalne czcionki – Politechnika Warszawska wdraża system identyfikacji wizualnej. Uczelnia chce wyznaczać trendy nie tylko w nauce, ale też w myśleniu o nowoczesnej instytucji – poinformowała w komunikacie rzeczniczka prasowa PW Aneta Pyrzanowska.

Dlatego – jak wyjaśniła - powstał System Identyfikacji Wizualnej PW, który od teraz jest „podstawowym narzędziem kreowania Marki Politechniki Warszawskiej”.

Dodała, że System Identyfikacji Wizualnej PW (SIW PW), został skonstruowany wokół hasła przewodniego - słów Alberta Einsteina: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy”, które podkreślają siłę ludzkiej kreatywności.

„Ponad 100-letnia tradycja Politechniki Warszawskiej to dla nas ogromny powód do dumy – podkreśla prof. Jan Szmidt, Rektor PW – Niemniej jednak, budowanie Marki Politechniki Warszawskiej trwa nieustannie. Świat się zmienia, a my potrzebujemy nowych form przekazu informacji o Politechnice. Nasze działania są wyjściem naprzeciw najnowszym trendom w tym zakresie”.

Koncepcja SIW PW oparta jest na Księdze Marki PW przygotowanej przez zespół powołany w 2013 roku. Pod koniec ubiegłego roku konkurs na stworzenie systemu identyfikacji wizualnej wygrało studio graficzne Podpunkt z Warszawy – podano w komunikacie.

„Kiedy zaczęłyśmy się mierzyć z tym zadaniem, bardzo szybko stało się dla nas jasne, że powinnyśmy oprzeć nowy znak Politechniki Warszawskiej na silnej, wyrazistej typografii – tłumaczy Emilia Bojańczyk ze studia graficznego Podpunkt, autorka projektu. – Oprócz logotypu Politechniki i znaków wydziałowych, system identyfikacji wizualnej operuje całą paletą symboli, które można wykorzystywać w grafikach, nadrukach, gadżetach”.

Kluczową zmianą dotyczącą wizerunku PW jest nowy znak firmowy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie głównej Politechniki Warszawskiej: https://www.pw.edu.pl/

PAP - Nauka w Polsce

kol/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024