Strona główna Aktualności
Uczelnie

Regionalne Dni Kariery na UTP i UMK

06.12.2016 Uczelnie

Fot. Fotolia

Regionalne Dni Kariery odbyły się w Bydgoszczy i Toruniu. Uczniowie i studenci spotkali się z potencjalnymi pracodawcami w kampusie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy stoiska przedsiębiorców pojawiły się w poniedziałek. Torunianie mogli skorzystać z możliwości konsultacji zawodowych we wtorek.

 

"Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów ostatnich klas szkół średnich i studentów, a także pracodawców. Chodziło nam o to, żeby młodzi ludzie dowiedzieli się, czego oczekują od nich zatrudniający, a przedstawiciele przedsiębiorstw mieli szansę poznać osoby, które w najbliższym czasie trafią na rynek pracy. Regionalne Dni Kariery to spotkanie dwóch światów. Jego celem jest zmniejszenie problemów osób rozpoczynających bądź dopiero planujących swoją karierę zawodową" - powiedziała PAP naczelnik wydziału rozwoju gospodarczego w Urzędzie Marszałkowskim Violetta Weroniecka.

 

Wydarzenie ma charakter cykliczny. Dwie pierwsze edycje RDK odbywały się na UTP w Bydgoszczy. W tym roku organizatorzy poszerzyli ich zakres o Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przedsięwzięcie spotkało się z pozytywnym odzewem ok. 20 firm, które przedstawiały swoje oferty na targach i podczas specjalnie zorganizowanych warsztatów.

 

"Pierwsza edycja imprezy związana była z sektorem nowoczesnych usług. Chcieliśmy go przybliżyć, bo jest on najmniej znany. Decyzja o realizacji przedsięwzięcia w dwóch miastach spowodowała, że otworzyliśmy drzwi szerzej. Wszystkie firmy, które chciały się zaprezentować przez dwa dni, miały taką możliwość. Nie pobieraliśmy opłat za wystawienie stoiska" - dodała Weroniecka.

 

Przez dwa dni uczniowie i studenci z województwa kujawsko-pomorskiego mogli nawiązać bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm, które poszukują pracowników. Pomysłodawcy przedsięwzięcia umożliwili także uczestnikom konsultacje CV.

 

"Taka impreza jest potrzebna. Mogłaby się odbyć w każdym mieście naszego regionu. Firmy jej potrzebują, żeby mieć nowe i dobre kadry. Przedsiębiorcy się do nas zgłaszają i skarżą na kłopoty w poszukiwaniu kadr. Nie ma zbyt wielu takich wydarzeń w województwie kujawsko-pomorskim. Sukcesem tego przedsięwzięcia będzie znalezienie zatrudnienia przed młode osoby w firmach, które zdecydowały się przygotować stoiska" - powiedziała kierownik Biura Karier UMK Ewa Banaszak.

 

Młodzi ludzie podkreślali, że przedsięwzięcia tego rodzaju są dla nich szansą na łatwiejsze wejście na rynek pracy.

 

"Gdyby nie było tego spotkania, musiałbym docierać do wszystkich przedsiębiorców indywidualnie. To zajęłoby zdecydowanie więcej czasu. Mogę też na bieżąco porównać oferty firm z podobnego sektora oraz spotkać osoby, które już w nich pracują. Ich opinia jest dla mnie bardzo ważna" - mówił student III roku stosunków międzynarodowych na UMK Łukasz.

 

Partnerami wydarzenia były UMK w Toruniu, UTP w Bydgoszczy, Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu, Centrum Wspierania Biznesu w Toruniu, ManpowerGroup oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

twi/ mrt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

"Bagdad. Miasto pokoju, miasto krwi" - różne oblicza irackiego miasta "Bagdad. Miasto pokoju, miasto krwi" - różne oblicza irackiego miasta

Intelektualny i naukowy motor świata, a przy tym miasto, które imponowało przepięknymi i mądrze zorganizowanymi rozwiązaniami architektonicznymi... Opinię godną starożytnej Aleksandrii czy mitycznej Atlantydy miał ponad tysiąc lat temu Bagdad, dziś kojarzony z chaosem i zamachami.

Więcej

Myśl na dziś

Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek
Albert Einstein

Nasz blog

Rektorzy, naukowcy! Doceńcie rolę popularyzacji! Rektorzy, naukowcy! Doceńcie rolę popularyzacji!

Rola komunikacji naukowej na polskich uczelniach wciąż nie jest dostatecznie doceniona. Ani przez naukowców, ani przez władze uczelni. Zdawałoby się, że prezentowanie osiągnięć naukowców to zadanie biur prasowych. Te jednak często mają ustalone zupełnie inne priorytety.

Więcej

Tagi

-->