Strona główna Aktualności
Uczelnie

Konferencja programowa NKN nt. współpracy nauki z gospodarką - w czwartek i piątek we Wrocławiu

07.12.2016 Uczelnie, Narodowy Kongres Nauki

Źródło: Biuro Prasowe Politechnika Wrocławska

Już trzecie z cyklu spotkanie programowe Narodowego Kongresu Nauki (NKN) odbędzie się w czwartek i piątek, tym razem na Politechnice Wrocławskiej. Konferencja poświęcona będzie współpracy nauki z gospodarką oraz administracją i rozwojowi innowacyjności.

Konferencję "Współpraca nauki z gospodarką i administracją dla rozwoju innowacyjności" organizuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Politechnika Wrocławska. Celem spotkania jest zdefiniowanie barier utrudniających współpracę nauki z gospodarką oraz znalezienie rozwiązań wspierających kreowanie innowacji, przepływ wiedzy pomiędzy nauką a biznesem, wdrażanie nowych rozwiązań i komercjalizację odkryć naukowych. Uczestnicy debaty zajmą się też kwestiami oceny obecnie działającego systemu wsparcia publicznego współpracy nauki z gospodarką, w tym kwestii funduszy z Unii Europejskiej.

 

Konferencji towarzyszyć będzie otwarta debata oksfordzka dla studentów zorganizowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Debata pt. "Polska gospodarka nie potrafi wykorzystać potencjału nauki" rozpocznie się w środę (7 grudnia) o godz. 14.30 w Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo Technicznej Politechniki Wrocławskiej.

 

W czwartek (8 grudnia) o godz. 09:15 planowane są wystąpienia ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina i rektora Politechniki Wrocławskiej, prof. Cezarego Madryasa.

 

Kolejna konferencja programowa Narodowego Kongresu Nauki odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w dniach 26-27 stycznia 2017 roku. Tematem konferencji będą ścieżki kariery i rozwój młodej kadry naukowej.

 

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronach

https://nkn.gov.pl/konferencje-2/wspolpraca-nauki-z-gospodarka-i-administracja-dla-rozwoju-innowacyjnosci/  oraz http://www.nauka.gov.pl/wspolpraca-nauki-z-gospodarka-i-administracja-dla-rozwoju-innowacyjnosci

 

Wszystkie konferencje programowe Narodowego Kongresu Nauki są transmitowane na żywo w internecie na stronie www.nauka.gov.pl  i www.nkn.gov.pl

 

zan/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Historia o królestwie antynaukowości Historia o królestwie antynaukowości

"W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki" Marcina Rotkiewicza już w samym tytule obiecuje ciekawą opowieść o trzech kontrowersyjnych tematach: żywności modyfikowanej genetycznie, diecie bezglutenowej i ruchach antyszczepionkowych. I tej opowieści dostarcza - ale głównie na jeden z tych tematów.

Więcej

Myśl na dziś

Bądźmy ludźmi, choćby tak długo, póki nauka nie odkryje, że jesteśmy, czym innym.
Stanisław Jerzy Lec

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi