Strona główna Aktualności
Uczelnie

Milion złotych od miasta Opole na utworzenie kierunku lekarskiego

11.02.2017 Uczelnie

Fot. Fotolia

Prezydent miasta Opole Arkadiusz Wiśniewski przekazał w piątek władzom Uniwersytetu Opolskiego symboliczny czek na milion złotych. Pieniądze będą wykorzystane na budowę infrastruktury niezbędnej do prowadzenia kierunku medycznego.

Według zapewnień prezydenta Wiśniewskiego milion złotych to dopiero początek, a miasto przygotowuje się do dalszego wspierania uczelni. "Jak mawiał Napoleon - aby wygrać wojnę potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. Chcemy, żeby uniwersytet wygrał tę wojnę. Wygrał przyszłość swoją i całego regionu" - podkreślił prezydent.

 

Planowany koszt powstania i wyposażenia Collegium Medicum Uniwersytetu Opolskiego to 42 mln złotych. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazało uczelni promesę na 32 mln złotych. Samorząd województwa zamierza przekształcić Wojewódzkie Centrum Medyczne w szpital kliniczny. Pozostałe środki uczelnia zamierza uzyskać od samorządów i firm.

 

Na terenach uczelni rozpoczęły się już prace budowlane. Pierwsi studenci medycyny Uniwersytetu Opolskiego powinni rozpocząć zajęcia jesienią 2017 roku. Na chętnych do rozpoczęcia studiów na pierwszym roku czekać będzie 60 miejsc.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

masz/ mrt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi