Strona główna Aktualności
Uczelnie

Studenci SGH i AGH wygrali konkurs na projekty prospołeczne

14.02.2017 Uczelnie, Granty i stypendia, Konkursy

Fot. Fotolia

Festiwal propagujący zdrowy styl życia „EKOstudent” drużyny ze Szkoły Głównej Handlowej oraz szachy dla niewidomych i słabo widzących „Szach Mat” autorstwa studentów Akademii Górniczo-Hutniczej to dwa studenckie pomysły, które zwyciężyły w studenckim konkursie CSR Masters.

Ogólnopolska inicjatywa CSR Masters firmy Henkel skierowana jest do studentów polskich uczelni wyższych. W ramach konkursu uczestnicy przygotowują autorskie projekty dotyczące jednej z kategorii: działania prospołeczne, edukacja i kultura lub aktywności ekologiczne i prozdrowotne. Program jest okazją dla studentów do zdobycia cennego doświadczenia w planowaniu i zarządzaniu projektem z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W trwającym dwa tygodnie głosowaniu online na najciekawsze projekty poruszające istotne kwestie społeczne łącznie oddano niemal 68 tys. głosów.

 

Projekt „EKOstudent” autorstwa studentów Szkoły Głównej Handlowej zdobył ponad 17 tys. głosów, wygrywając w kategorii działania prozdrowotne i ekologiczne. Zakłada on zorganizowanie akademickiego festiwalu propagującego zdrowy i ekologiczny styl życia. W jego ramach podczas EKOtygodnia odbędą się różnorodne warsztaty, konkursy, panele dyskusyjne i spotkania z inspirującymi ludźmi.

 

Kolejne miejsca w tej kategorii zajęły projekty: „Ars Amandi”, którego celem jest edukacja seksualna nastolatków z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania oraz „Ratownictwo dla wszystkich”, czyli cykl warsztatów z pierwszej pomocy w łódzkich szkołach podstawowych.

 

W kategorii działania prospołeczne, edukacja i kultura zwyciężyła koncepcja – „Szach Mat” – opracowana przez drużynę z Akademii Górniczo-Hutniczej. W głosowaniu uzyskała ponad 14 tys. głosów. Główną ideą projektu jest zaprojektowanie i stworzenie za pomocą nowych technologii (m.in. druku 3D) figur szachowych i szachownicy umożliwiających swobodną grę osobom słabowidzącym i niewidomym.

 

Pozostałymi finałowymi projektami były inicjatywa „Restart”, zakładająca zbiórkę i odrestaurowanie niepotrzebnej elektroniki, oraz „Street Workout – pasja i życie”, projekt promujący aktywność fizyczną.

 

Laureaci konkursu CSR Masters otrzymają granty w wysokości 5 tys. zł na realizację zgłoszonych inicjatyw. Dodatkową nagrodą jest zaproszenie na spotkanie z przedstawicielami zarządu Henkel Polska, którzy podzielą się z nimi wiedzą z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

Więcej informacji dotyczących konkursu na stronie: http://csrmasters.pl/

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ mrt/

Tagi: agh , csr masters , sgh
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju

Nowe kompendium wiedzy o polskich pradziejach przygotowywano przez ponad 5 lat i wydano na nie 1,4 mln zł. Mimo, że publikację wydano również w wersji elektronicznej, dostęp do niego będą mieli nieliczni. Wielka szkoda.

Więcej

Tagi