Strona główna Aktualności
Uczelnie

Koreańczycy szlifują znajomość polskiego i polskich tańców ludowych

16.02.2017 Uczelnie
Koszęcin, 21.09.2012. Koncert w wykonaniu chóru, baletu i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, podczas inauguracji nowego sezonu artystycznego i jubileuszu 60-lecia zespołu. Koncert odbył się 21 bm. w Koszęcinie. (wd/soa ) PAP/Waldemar Deska

PAP © 2017 / Waldemar Deska

Warsztaty taneczne i wokalne oraz intensywny kurs języka polskiego – to plan zajęć goszczącej właśnie w Koszęcinie (Śląskie) grupy koreańskich studentów z filologii polskiej z Koreańskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych w Seulu.

Zagraniczni goście są członkami koreańskiego zespołu „Mazurka", specjalizującego się w wykonywaniu polskich pieśni i tańców.

 

Jak poinformował w środę Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. prof. St. Hadyny, pobyt Koreańczyków w Polsce odbywa się w ramach projektu „Śląsk dla Mazurka”, dofinansowanego z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

W koszęcińskiej siedzibie „Śląska” studenci doskonalą swoje umiejętności taneczno-wokalne, ćwiczą dykcję i recytację, mają zajęcia z wizażu i ruchu scenicznego oraz warsztaty regionalne ze znajomości strojów i kostiumów scenicznych.

 

Studenci uczestniczą też w zajęciach organizowanych przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej oraz Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajęcia obejmują najważniejsze elementy gramatyczne oraz komunikacyjne z wykorzystaniem tekstów najpopularniejszych polskich piosenek i pieśni ludowych.

 

Uniwersytet Śląski od wielu lat intensywnie współpracuje z Uniwersytetem Hankuk w Seulu poprzez regularne wymiany studenckie, wspólne projekty oraz wymianę kadry akademickiej.

 

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk stworzyli w 1953 r. Stanisław Hadyna i Elwira Kamińska. Dziś to jedna z najlepiej rozpoznawanych polskich marek artystycznych. "Śląsk" odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach, dał ponad 7 tysięcy koncertów dla ponad 25 mln widzów.

 

Obecnie zespół ma w repertuarze kilkanaście różnorodnych form artystycznych - od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej. W swoim dorobku zespół ma też 12 płyt.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

lun/ agt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Klasyka fizyki dla smyka i laika Klasyka fizyki dla smyka i laika

"Pan Tompkins" to książki, na których wychowały się już zastępy fizyków. Obecnie z jego przygodami mogą się zapoznać kolejne pokolenia. I choć autor - George Gamow - nie żyje od pół wieku, książka została uzupełniona o nowe wątki i tematy, podejmowane w fizyce w ostatnich latach.

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Przełamując efekt Matyldy Przełamując efekt Matyldy

Maria Skłodowska-Curie czy Katherine G. Johnson to kobiety nauki, które odniosły sukces, przełamały społeczną nieufność, zdobyły zasłużone laury, a ostatnio "upomniało się" o nie kino. Jednak tych, których wybitne dokonania naukowe długo pozostawały w cieniu i wciąż są mało znane jest wiele. Cecilia Payne-Gaposchkin, Jocelyn Bell Burnell czy Trottula, to tylko niektóre z nich.

Więcej

Tagi

-->