Nauka dla Społeczeństwa

20.04.2024
PL EN
16.02.2017 aktualizacja 16.02.2017

Koreańczycy szlifują znajomość polskiego i polskich tańców ludowych

Warsztaty taneczne i wokalne oraz intensywny kurs języka polskiego – to plan zajęć goszczącej właśnie w Koszęcinie (Śląskie) grupy koreańskich studentów z filologii polskiej z Koreańskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych w Seulu.

Zagraniczni goście są członkami koreańskiego zespołu „Mazurka", specjalizującego się w wykonywaniu polskich pieśni i tańców.

Jak poinformował w środę Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. prof. St. Hadyny, pobyt Koreańczyków w Polsce odbywa się w ramach projektu „Śląsk dla Mazurka”, dofinansowanego z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W koszęcińskiej siedzibie „Śląska” studenci doskonalą swoje umiejętności taneczno-wokalne, ćwiczą dykcję i recytację, mają zajęcia z wizażu i ruchu scenicznego oraz warsztaty regionalne ze znajomości strojów i kostiumów scenicznych.

Studenci uczestniczą też w zajęciach organizowanych przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej oraz Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajęcia obejmują najważniejsze elementy gramatyczne oraz komunikacyjne z wykorzystaniem tekstów najpopularniejszych polskich piosenek i pieśni ludowych.

Uniwersytet Śląski od wielu lat intensywnie współpracuje z Uniwersytetem Hankuk w Seulu poprzez regularne wymiany studenckie, wspólne projekty oraz wymianę kadry akademickiej.

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk stworzyli w 1953 r. Stanisław Hadyna i Elwira Kamińska. Dziś to jedna z najlepiej rozpoznawanych polskich marek artystycznych. "Śląsk" odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach, dał ponad 7 tysięcy koncertów dla ponad 25 mln widzów.

Obecnie zespół ma w repertuarze kilkanaście różnorodnych form artystycznych - od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej. W swoim dorobku zespół ma też 12 płyt.

PAP - Nauka w Polsce

lun/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024