28.05.2018
PL EN
28.02.2017 aktualizacja 28.02.2017

W środę prezentacja trzech projektów założeń Ustawy 2.0

Trzy zespoły, które przygotowywały projekty założeń systemu szkolnictwa wyższego tzw. Ustawy 2.0 w środę zaprezentują rezultaty swoich prac. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15 na Politechnice Warszawskiej i będzie transmitowane w internecie.

Spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną projekty założeń systemu szkolnictwa wyższego Ustawa 2.0 odbędzie się w środę 1 marca o godz. 15.00 w Auli Politechniki Warszawskiej.

Założenia do ustawy o szkolnictwie wyższym przedstawią trzy zespoły ekspertów wyłonione w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Prof. Hubert Izdebski z Uniwersytetu SWPS, prof. Marek Kwiek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz dr hab. Arkadiusz Radwan - prezes Instytutu Allerhanda. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z proponowanymi projektami i poddania ich wstępnej weryfikacji.

Po prezentacji założeń do projektu ustawy planowane jest wystąpienie ministra nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremiera Jarosława Gowina oraz sesja pytań i odpowiedzi z udziałem przewodniczącego Rady Narodowego Kongresu Nauki - Jarosław Górniaka oraz liderów trzech zespołów.

Spotkanie w Auli Politechniki Warszawskiej będzie transmitowane na stronach www.nauka.gov.pl oraz www.nkn.gov.pl. Projekty założeń do ustawy 2.0 przygotowane przez poszczególne zespoły są opublikowane na stronie MNiSW (http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/ustawa-2-0-prezentujemy-pomysly-zwyciezcow.html) oraz Narodowego Kongresu Nauki (https://nkn.gov.pl/ustawa-2-0/).

Projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym zostanie zaprezentowany podczas Narodowego Kongresu Nauki we wrześniu bieżącego roku w Krakowie.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2018