Strona główna Aktualności
Uczelnie

Rzeszowska uczelnia stworzy platformy e-usług edukacyjnych

09.03.2017 Uczelnie

Fot. Fotolia

12 nowych platform oferujących e-usługi stworzy WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Mają one m.in. ułatwić dostęp do różnych usług świadczonych elektronicznie oraz podnieść jakość studiowania i nauczania. Wartość projektu oszacowano na ponad 5,6 mln zł.

Uczelnia rozpoczęła już realizację projektu „Platforma e-usług edukacyjnych”, który w 85 proc. zostanie dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020. Jego realizacja potrwa do końca czerwca 2018 r.

 

Rzecznik uczelni Przemysław Pawlak poinformował, że głównym założeniem projektu jest stworzenie i wprowadzenie 12 nowych elektronicznych platform świadczących e-usługi zarówno dla studentów, jak i pracowników naukowych i administracyjnych uczelni.

 

Powstanie zatem m.in. platforma e-wykładów, gdzie będą udostępnione nagrania filmowe z wykładów, odbywających się na uczelni, wraz z niezbędnymi materiałami. Pawlak zauważył, że będzie to sporym ułatwieniem dla studentów, którzy np. z powodu choroby nie uczestniczyli w tradycyjnych wykładach.

 

Powstanie też platforma e-kontakt, dzięki której student będzie mógł napisać np. pismo do dziekana, które natychmiast trafi do adresata; platforma e-rekrutacji, e-tablica ogłoszeń, usługa e-listy obecności i elektroniczny obieg dokumentów, czyli e-repozytorium.

 

„Wpłynie to na poprawę usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną, ułatwi dostęp do tych usług i ułatwi kontaktowanie się studentów z uczelnią, co w konsekwencji podniesie warunki studiowania. Ponadto, dzięki rozbudowie i modernizacji zaplecza komunikacyjnego i informatycznego podniosą się także warunki i efektywność nauczania w naszej uczelni” – zauważył Pawlak.

 

Dodał, że projekt zakłada również ścisłą współpracę z gospodarką i instytucjami publicznymi przy wdrażaniu e-usług. Ponadto niektóre z e-usług, np. wykłady, będą udostępniane nie tylko studentom, ale wszystkim zainteresowanym.

 

Dodatkowym ułatwieniem dla studentów i wykładowców będzie Interaktywny System Badań, w którym studenci będą mogli wyrażać swoje opinie.

 

Uczelnia stworzy również elektroniczne platformy działających przy uczelni Klinik: Prawa, Przedsiębiorczości, Administracji oraz Bezpieczeństwa.

 

Na potrzeby projektu WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zakupi urządzenia niezbędne do realizacji i wdrożenia e-usług m.in. nowoczesne serwery kasetowe, biblioteki taśmowe oraz zasilacze UPS i agregat prądotwórczy.

 

Projekt „Platforma e-usług edukacyjnych” oszacowano na ponad 5,6 mln zł, z czego 85 proc., czyli prawie 4,8 mln zł, będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego.

 

Pawlak wyjawił, że projekt WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej został oceniony najwyższej spośród wniosków złożonych przez uczelnie niepubliczne z Podkarpacia.

 

„Platforma e-usług edukacyjnych” to kolejny unijny projekt, który w najbliższym czasie zrealizuje WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Uczelnia na pięć projektów dla studentów otrzymała łącznie ponad 4 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jest to – zdaniem Pawlaka - najlepszy wynik spośród wszystkich uczelni na Podkarpaciu.

 

Projekty współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój 2014-2020. Zakładają uruchomienie nowych anglojęzycznych specjalności oraz bezpłatnych zajęć dodatkowych dla studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

 

PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Pipała

 

api/ agt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Europejczycy i Afrykanie, czyli o pierwszych kontaktach Europejczycy i Afrykanie, czyli o pierwszych kontaktach

Ludożercy - takim mianem określali... Afrykanie przybyszów z Europy! Tak - bo Portugalczycy przypływali i porywali ludzi. Ci przepadali na zawsze bez wieści. O pierwszych spotkaniach portugalsko-afrykańskich na wybrzeżu Afryki Zachodniej pisze w książce "Europejczycy i Afrykanie-wzajemne odkrycia i pierwsze kontakty" prof. Michał Tymowski.

Więcej

Myśl na dziś

Łatwiejsza jest sztuka pamiętania od sztuki zapominania.
Tadeusz Kotarbiński

Nasz blog

Przełamując efekt Matyldy Przełamując efekt Matyldy

Maria Skłodowska-Curie czy Katherine G. Johnson to kobiety nauki, które odniosły sukces, przełamały społeczną nieufność, zdobyły zasłużone laury, a ostatnio "upomniało się" o nie kino. Jednak tych, których wybitne dokonania naukowe długo pozostawały w cieniu i wciąż są mało znane jest wiele. Cecilia Payne-Gaposchkin, Jocelyn Bell Burnell czy Trottula, to tylko niektóre z nich.

Więcej

Tagi

-->