Strona główna Aktualności
Uczelnie

Rzeszowska uczelnia stworzy platformy e-usług edukacyjnych

09.03.2017 Uczelnie

Fot. Fotolia

12 nowych platform oferujących e-usługi stworzy WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Mają one m.in. ułatwić dostęp do różnych usług świadczonych elektronicznie oraz podnieść jakość studiowania i nauczania. Wartość projektu oszacowano na ponad 5,6 mln zł.

Uczelnia rozpoczęła już realizację projektu „Platforma e-usług edukacyjnych”, który w 85 proc. zostanie dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020. Jego realizacja potrwa do końca czerwca 2018 r.

 

Rzecznik uczelni Przemysław Pawlak poinformował, że głównym założeniem projektu jest stworzenie i wprowadzenie 12 nowych elektronicznych platform świadczących e-usługi zarówno dla studentów, jak i pracowników naukowych i administracyjnych uczelni.

 

Powstanie zatem m.in. platforma e-wykładów, gdzie będą udostępnione nagrania filmowe z wykładów, odbywających się na uczelni, wraz z niezbędnymi materiałami. Pawlak zauważył, że będzie to sporym ułatwieniem dla studentów, którzy np. z powodu choroby nie uczestniczyli w tradycyjnych wykładach.

 

Powstanie też platforma e-kontakt, dzięki której student będzie mógł napisać np. pismo do dziekana, które natychmiast trafi do adresata; platforma e-rekrutacji, e-tablica ogłoszeń, usługa e-listy obecności i elektroniczny obieg dokumentów, czyli e-repozytorium.

 

„Wpłynie to na poprawę usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną, ułatwi dostęp do tych usług i ułatwi kontaktowanie się studentów z uczelnią, co w konsekwencji podniesie warunki studiowania. Ponadto, dzięki rozbudowie i modernizacji zaplecza komunikacyjnego i informatycznego podniosą się także warunki i efektywność nauczania w naszej uczelni” – zauważył Pawlak.

 

Dodał, że projekt zakłada również ścisłą współpracę z gospodarką i instytucjami publicznymi przy wdrażaniu e-usług. Ponadto niektóre z e-usług, np. wykłady, będą udostępniane nie tylko studentom, ale wszystkim zainteresowanym.

 

Dodatkowym ułatwieniem dla studentów i wykładowców będzie Interaktywny System Badań, w którym studenci będą mogli wyrażać swoje opinie.

 

Uczelnia stworzy również elektroniczne platformy działających przy uczelni Klinik: Prawa, Przedsiębiorczości, Administracji oraz Bezpieczeństwa.

 

Na potrzeby projektu WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zakupi urządzenia niezbędne do realizacji i wdrożenia e-usług m.in. nowoczesne serwery kasetowe, biblioteki taśmowe oraz zasilacze UPS i agregat prądotwórczy.

 

Projekt „Platforma e-usług edukacyjnych” oszacowano na ponad 5,6 mln zł, z czego 85 proc., czyli prawie 4,8 mln zł, będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego.

 

Pawlak wyjawił, że projekt WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej został oceniony najwyższej spośród wniosków złożonych przez uczelnie niepubliczne z Podkarpacia.

 

„Platforma e-usług edukacyjnych” to kolejny unijny projekt, który w najbliższym czasie zrealizuje WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Uczelnia na pięć projektów dla studentów otrzymała łącznie ponad 4 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jest to – zdaniem Pawlaka - najlepszy wynik spośród wszystkich uczelni na Podkarpaciu.

 

Projekty współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój 2014-2020. Zakładają uruchomienie nowych anglojęzycznych specjalności oraz bezpłatnych zajęć dodatkowych dla studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

 

PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Pipała

 

api/ agt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Polacy badają cywilizację egipską już od wieków Polacy badają cywilizację egipską już od wieków

Za pierwsze polskie wykopaliska w Egipcie nie odpowiada wcale uznawany za nestora polskiej archeologii śródziemnomorskiej prof. Kazimierz Michałowski, ale żyjący trzy i pół wieku wcześniej Mikołaj Krzysztof Radziwiłł "Sierotka".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Przełamując efekt Matyldy Przełamując efekt Matyldy

Maria Skłodowska-Curie czy Katherine G. Johnson to kobiety nauki, które odniosły sukces, przełamały społeczną nieufność, zdobyły zasłużone laury, a ostatnio "upomniało się" o nie kino. Jednak tych, których wybitne dokonania naukowe długo pozostawały w cieniu i wciąż są mało znane jest wiele. Cecilia Payne-Gaposchkin, Jocelyn Bell Burnell czy Trottula, to tylko niektóre z nich.

Więcej

Tagi

-->