Nauka dla Społeczeństwa

20.04.2024
PL EN
10.03.2017 aktualizacja 10.03.2017

Rusza XIII Festiwal Nauki w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Czy przez widelec można stracić uznanie w oczach partnerów biznesowych? Czy oczy obrazują stan naszego zdrowia? Jak nie dać się zhakować? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy XIII Festiwal Nauki w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie odbędzie się między 20 a 26 marca.

XIII Festiwal Nauki organizują: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

Jak informują organizatorzy, najważniejszym momentem tegorocznego festiwalu będzie debata inaugurująca pt. „VABANK! Ryzyko w biznesie i w życiu”, którą poprowadzi red. Marek Durmała – dziennikarz TVP3 Katowice. W gronie panelistów znajdą się eksperci z dziedziny ekonomii, zarządzania czy socjologii. Debata odbędzie się w środę 22 marca.

W programie znajdą się również spotkania dotyczące medycyny – uczestnicy festiwalu będą mogli wysłuchać ekspertów: dr. hab. n. med. Piotra Wilczka („Porozmawiajmy o sercu”), dr hab. n. med. Katarzyny Michalskiej-Małeckiej („Oczy zwierciadłem duszy. Stan naszych oczu jako odbicie konkretnych problemów zdrowotnych”) czy dr. hab. n. med. Dawida Larysza („Jak „myśli” mózg? Wyższa czynność nerwowa”).

W czwartek 23 marca organizatorzy zapraszają do udziału w Nocy naukowej. Uczestnicy poznają kulisy realizacji programu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”, będą mogli obejrzeć najbardziej znane i wielokrotnie nagradzane fotografie dokumentalne Śląska i Zagłębia, by następnie przenieść się do świata milicyjnych radiowozów, czarnych wołg, oranżady z kapslami i mrocznej walki dobra ze złem podczas spotkania z gościem specjalnym, dziennikarzem - Ryszardem Ćwirlejem.

Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej jest jedną z najważniejszych inicjatyw naukowych w południowej Polsce. W poprzednich 12 edycjach w Festiwalu uczestniczyło łącznie blisko 150 tys. osób.

Wszystkie spotkania w ramach XIII Festiwalu Nauki są otwarte. Na większość obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.wsb.edu.pl/festiwalnauki

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024