Strona główna Aktualności

W ostatni weekend marca święto książek naukowych i popularnonaukowych w Poznaniu

16.03.2017 Imprezy naukowe, Popularyzacja nauki

Fot. materiały prasowe

Blisko 30 wystawców weźmie udział w 21. Poznańskich Targach Książki Naukowej i Popularnonaukowej w Poznaniu, które odbędą się w dniach 24-26 marca. Będzie to okazja do kupienia publikacji w promocyjnych cenach i wzięcia udziału w spotkaniach, np. na temat prawnych aspektów wykorzystania ilustracji.

W tym roku targi odbędą się po raz pierwszy poza murami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przeniesiono je na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich (które są teraz współorganizatorem imprezy), gdzie równolegle odbędą się również Targi Edukacyjne i Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. Wstęp na wszystkie z nich jest bezpłatny.

 

"Od 20 lat Poznań świętuje wyjątkowe wydarzenie promujące publikacje naukowe i popularnonaukowe. Dzięki towarzyszącym im emocjom czytelniczym i wydawniczym, Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej urosły do niezwykłej rangi i doczekały się swojej spektakularnej, targowej odsłony" - informują organizatorzy.

 

Dotychczas targi były znane jako Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej, ale ze względu na zmianę ich formuły i lokalizacji, ich organizator - Wydawnictwo Naukowe UAM - zmodyfikował również ich nazwę.

 

Oprócz dużego wyboru książek wydawców akademickich (jak zwykle pojawią się przedstawiciele czołowych wydawnictwa polskich uczelni), będzie też można znaleźć nowości wydawców książek popularnonaukowych (m.in. Arkady, Bellona, Helion, Międzynarodowe Centrum Kultury, słowo/obraz terytoria). Wydawcy będą prowadzili sprzedaż książek w cenach promocyjnych.

 

Dla uczestników targów przygotowano również szereg spotkań. Ten, kto chciałby się dowiedzieć, czy można zamieścić na okładce „wizerunek” Pałacu Kultury i Nauki, otrzyma odpowiedź na to pytanie w piątek (24 marca), podczas spotkania, które dotyczyć będzie korzystania z materiałów ilustracyjnych m.in. przez wydawnictwa.

 

Również w piątek o rozwoju i promocji czasopism naukowych będą rozmawiać wydawcy na spotkaniu Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych.

 

W sobotę z kolei odbędzie się Forum Wydawców, podczas którego poruszony zostanie temat projektu Ustawy o jednolitej cenie książki przez przedstawiciela Polskiej Izby Książki oraz kwestia prawa pokrewnego wydawców jako szansy lub zagrożenia dla rynku wydawniczego.

 

Organizatorzy targów polecają równeiż sobotnie (25 marca) spotkanie z prof. Małgorzatą Cywińską na stoisku Wydawnictwa Naukowego UAM, w czasie którego podpisywać będzie swoja najnowszą książkę.

 

21. Poznańskim Targom Książki Naukowej i Popularnonaukowej będą towarzyszyć w tym samym pawilonie Międzynarodowych Targów Poznańskich inne imprezy: Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców oraz Targi Edukacyjne, podczas których wiele szkół i uczelni będzie prezentować swoją ofertę dydaktyczną. Z kolei na Targach Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC tematem przewodnim będzie nowa technologia w nauczaniu.

 

Organizatorzy zapraszają między spotkaniami na stoisko Obwoźnej Czytelni Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej, które w ich zamyśle ma być idealnym miejscem odpoczynku.

 

"Komiksy dla ludzi w każdym wieku i wygodne pufy pozwolą wszystkim odwiedzającym na chwilę relaksu, pokazując jednocześnie bogactwo i różnorodność komiksowej sztuki" - przekonują.

 

Po raz pierwszy w ramach tej imprezy przygotowano również warsztaty dla dzieci. Pracownicy Ogrodu Botanicznego na zajęciach artystycznych pokażą, jak wyplatać wiosenne i świąteczne ozdoby, studenci Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej poprowadzą z kolei panele czytelnicze: „Zabawy liryczne” dla młodszych oraz „Podróże z prozą” dla starszych. Studenci Wydziału Studiów Edukacyjnych będą bawić się z dziećmi, angażując poszczególne zmysły w odszukiwaniu zaginionego skarbu, dotykowym quizie, zapachowych zgadywankach czy sprytnym oku.

 

Serwis PAP - Nauka w Polsce jest patronem medialnym Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie: http://press.amu.edu.pl/pl/program-21-poznaskich-targow-ksiki-naukowej-i-popularnonaukowej.html

 

PAP - Nauka w Polsce

 

szz/ agt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi