Strona główna Aktualności
Uczelnie

Uniwersytet w Białymstoku ogłasza konkurs na logo

12.04.2017 Uczelnie

Kampus UwB z lotu ptaka. Źródło: UwB

Władze Uniwersytetu w Białymstoku ogłosiły w środę konkurs na logo uczelni. Jak mówią, ma ono pokazywać zaangażowanie naukowe i studenckie, ale też nawiązywać do natury. Prace można nadsyłać do 9 czerwca.

Uniwersytet w Białymstoku (UwB) świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia. "Jubileusz to okres pewnych podsumowań. 20 lat to okres, w którym możemy powiedzieć już o pewnych samodzielnych dokonaniach. To też moment, w którym rozpoczynamy kolejny etap rozwoju uczelni" - mówił w środę podczas konferencji prasowej rektor uczelni prof. Robert Ciborowski.

 

Jak dodał, chce on, by uczelnia była coraz bardziej rozpoznawalna. Stąd konkurs na logo.

 

Ciborowski powiedział, że logo ma połączyć: z jednej strony naukę i prestiż uczelni, z drugiej - miejsce, w którym znajduje się uczelnia - Białostocczyznę, ale też naturalne otoczenie i przyrodę.

 

To, iż uczelnia będzie miała nowy symbol, nie znaczy, że rezygnuje z godła, które ma się znajdować na ważnych dokumentach uczelni - podkreślił rektor. Natomiast logo - jak dodał - ma służyć do promocji, nowoczesnej komunikacji i pomóc dotrzeć do młodych ludzi.

 

Konkurs skierowany jest do firm i osób prywatnych. Główną nagrodą jest 5 tys. zł, a autor zwycięskiej pracy zostanie zaproszony do wykonania tzw. księgi znaku UwB. Swoje prace można nadsyłać do 9 czerwca, ogłoszenie wyników nastąpi do 23 czerwca - powiedziała kierowniczka działu promocji UwB Anna Mierzyńska. Dodała, że nowe logo ma być zaprezentowane w październiku podczas inauguracji roku akademickiego.

 

Uniwersytet w Białymstoku rozpoczął działalność w 1997 roku, wcześniej - jak informuje uczelnia - przez niemal 30 lat działał jako Filia Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie na dziewięciu wydziałach uczelni uczy się ok. 13 tys. studentów i zatrudnionych jest ponad 1,3 tys. pracowników, w tym ponad 750 nauczycieli akademickich.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

swi/ zan/

Tagi: uwb- logo
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 1
Skomentuj Zobacz wszystkie   Dyskutuj na forum

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego

Z historią, zwyczajami, życiem codziennym oraz religią Inków spisaną na pocz. XVII w. przez potomka hiszpańskiego konkwistadora i inkaskiej księżniczki można zapoznać się w monumentalnym tomie "O Inkach uwagi prawdziwe", który ukazał się nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego.

Więcej

Myśl na dziś

Stosunek pomiędzy nauką a myśleniem staje się autentyczny dopiero wówczas, gdy dostrzegamy przedzielającą je przepaść.
Martin Heidegger

Nasz blog

Koniec schabowego? Koniec schabowego?

Zmiennokształtny makaron, mięso z probówki, wydruki z ryb czy białko z domowego reaktora – takie składniki diety proponują naukowcy. Mają być przy tym zdrowe i smaczne, a nowe prawo ułatwi ich sprzedaż.

Więcej

Tagi