Strona główna Aktualności
Uczelnie

Uniwersytet w Białymstoku ogłasza konkurs na logo

12.04.2017 Uczelnie

Kampus UwB z lotu ptaka. Źródło: UwB

Władze Uniwersytetu w Białymstoku ogłosiły w środę konkurs na logo uczelni. Jak mówią, ma ono pokazywać zaangażowanie naukowe i studenckie, ale też nawiązywać do natury. Prace można nadsyłać do 9 czerwca.

Uniwersytet w Białymstoku (UwB) świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia. "Jubileusz to okres pewnych podsumowań. 20 lat to okres, w którym możemy powiedzieć już o pewnych samodzielnych dokonaniach. To też moment, w którym rozpoczynamy kolejny etap rozwoju uczelni" - mówił w środę podczas konferencji prasowej rektor uczelni prof. Robert Ciborowski.

 

Jak dodał, chce on, by uczelnia była coraz bardziej rozpoznawalna. Stąd konkurs na logo.

 

Ciborowski powiedział, że logo ma połączyć: z jednej strony naukę i prestiż uczelni, z drugiej - miejsce, w którym znajduje się uczelnia - Białostocczyznę, ale też naturalne otoczenie i przyrodę.

 

To, iż uczelnia będzie miała nowy symbol, nie znaczy, że rezygnuje z godła, które ma się znajdować na ważnych dokumentach uczelni - podkreślił rektor. Natomiast logo - jak dodał - ma służyć do promocji, nowoczesnej komunikacji i pomóc dotrzeć do młodych ludzi.

 

Konkurs skierowany jest do firm i osób prywatnych. Główną nagrodą jest 5 tys. zł, a autor zwycięskiej pracy zostanie zaproszony do wykonania tzw. księgi znaku UwB. Swoje prace można nadsyłać do 9 czerwca, ogłoszenie wyników nastąpi do 23 czerwca - powiedziała kierowniczka działu promocji UwB Anna Mierzyńska. Dodała, że nowe logo ma być zaprezentowane w październiku podczas inauguracji roku akademickiego.

 

Uniwersytet w Białymstoku rozpoczął działalność w 1997 roku, wcześniej - jak informuje uczelnia - przez niemal 30 lat działał jako Filia Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie na dziewięciu wydziałach uczelni uczy się ok. 13 tys. studentów i zatrudnionych jest ponad 1,3 tys. pracowników, w tym ponad 750 nauczycieli akademickich.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

swi/ zan/

Tagi: uwb- logo
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 1
Skomentuj Zobacz wszystkie   Dyskutuj na forum

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

"Bagdad. Miasto pokoju, miasto krwi" - różne oblicza irackiego miasta "Bagdad. Miasto pokoju, miasto krwi" - różne oblicza irackiego miasta

Intelektualny i naukowy motor świata, a przy tym miasto, które imponowało przepięknymi i mądrze zorganizowanymi rozwiązaniami architektonicznymi... Opinię godną starożytnej Aleksandrii czy mitycznej Atlantydy miał ponad tysiąc lat temu Bagdad, dziś kojarzony z chaosem i zamachami.

Więcej

Myśl na dziś

Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii. Georg Wilhelm Friedrich Hegel
Georg Wilhelm Friedrich Hegel

Nasz blog

Rektorzy, naukowcy! Doceńcie rolę popularyzacji! Rektorzy, naukowcy! Doceńcie rolę popularyzacji!

Rola komunikacji naukowej na polskich uczelniach wciąż nie jest dostatecznie doceniona. Ani przez naukowców, ani przez władze uczelni. Zdawałoby się, że prezentowanie osiągnięć naukowców to zadanie biur prasowych. Te jednak często mają ustalone zupełnie inne priorytety.

Więcej

Tagi

-->