26.05.2018
PL EN
13.04.2017 aktualizacja 13.04.2017

O nadbałtyckiej przyrodzie w Wolińskim Parku Narodowym

Co można znaleźć w kropli wody? Jak powstaje nadmorski klif? W rolę badaczy będą mogli wcielić się uczniowie podstawówek i gimnazjów w ramach warsztatów w Wolińskim Parku Narodowym. Zapisy na „Zupełnie inną lekcję przyrody” trwają do 20 kwietnia.

Organizatorem projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Udział w niezwykłej lekcji przyrody w Centrum Edukacji Ekologicznej CWM w Grodnie k. Międzyzdrojów mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych (od klasy IV wzwyż) i gimnazjów, w szczególności z obszarów wiejskich i miast do 5 tys. mieszkańców.

Zajęcia trwają jeden dzień i będą realizowane od września do grudnia br. Zapisy na zajęcia prowadzone są do 20 kwietnia br. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Podczas zajęć, które są połączeniem badań terenowych z doświadczeniami i obserwacjami powadzonymi m.in. w pracowni laboratoryjnej, uczniowie wcielają się w odkrywców i badaczy, by poznawać otaczającą ich przyrodę. Lekcje są przygotowane i prowadzone przez ekspertów z dziedziny nauk biologicznych. Do dyspozycji uczniów jest także profesjonalne wyposażenie badawcze, zgodne z wytycznymi opracowanymi przez Centrum Nauki Kopernik.

"Nasze zajęcia mają postać badań terenowych, w ramach których uczniowie wchodzą w osobisty kontakt z morzem oraz z wszystkimi elementami poznawanej przyrody. Poza poszerzaniem swojej wiedzy, uczestnicy zajęć rozwijają także swoją samodzielność, ciekawość i odkrywają środowisko przyrodnicze od zupełnie innej strony, niż tej znanej ze szkolnych lekcji" – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

To już druga edycja projektu „Zupełnie inna lekcja przyrody” realizowanego w Centrum Edukacji Ekologicznej CWM w Grodnie. W zajęciach prowadzonych w 2016 roku wzięło ok 1,3 tys. uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z woj. zachodniopomorskiego. Celem programu jest kształtowanie wśród młodzieży świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju.

Harmonogram lekcji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów: www.centrum-grodno.pl.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2018