Strona główna Aktualności
Uczelnie

Środowisko uczelni technicznych nagrodziło inicjatywy samorządów studenckich

13.04.2017 Uczelnie, Nagrody i wyróżnienia

Fot. Fotolia

Rektorzy Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Warszawskiej, samorządy studenckie m.in. z Politechniki Rzeszowskiej, Gdańskiej i Łódzkiej to niektórzy laureaci nagrodzeni podczas Gali Środowiska Uczelni Technicznych.

Podczas Gali Środowiska Uczelni Technicznych wyróżniane są najlepsze projekty samorządów zrzeszonych w Forum Uczelni Technicznych. Zadaniem wydarzenia jest m.in. inspirowanie innych samorządów do tworzenia nowych projektów oraz udoskonalania już istniejących.

 

W kategorii "Najlepszy projekt dydaktyczny samorządu studenckiego" nagrodzono Uczelnianą Radę Samorządu Studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie za projekt: "Spotkanie Bez Krawata, czyli small talk z Rektorem".

 

Laureatem w kategorii "Najlepszy projekt kulturalny samorządu studenckiego" jest Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej za projekt "Tygodnie tematyczne Rzeszowskich Juwenaliów".

 

Za "Najbardziej innowacyjny samorząd studencki" uznano Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej za projekt "Sieć systemów internetowych SSPW".

 

Wśród zwycięzców znalazł się również Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej. Nagrodzono go w kategorii "Samorząd studencki dbający o swoją historię" za projekt: "60-lecie Samorządu".

 

Zwycięzcą w kategorii "Samorząd studencki jako motywator" okazał się Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej za projekt: Skill Up! - Konferencja szkoleniowo-integracyjna Samorządu Studenckiego PŁ.

 

W kategorii "Autorytet Forum Uczelni Technicznych" nagrodę otrzymało dwóch profesorów, którzy wspierają środowisko Forum Uczelni Technicznych. Trofea zdobyli: rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie - prof. Tadeusz Słomka oraz rektor Politechniki Warszawskiej - prof. Jan Szmidt.

 

Prezydium Forum Uczelni Technicznych postanowiło również przyznać wyróżnienie specjalne za wieloletnią współpracę firmie Brend Group

 

Szczegółowe informacje na temat laureatów są dostępne na stronie: https://fut.edu.pl/gala-srodowiska-uczelni-technicznych/

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ zan/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Europejczycy i Afrykanie, czyli o pierwszych kontaktach Europejczycy i Afrykanie, czyli o pierwszych kontaktach

Ludożercy - takim mianem określali... Afrykanie przybyszów z Europy! Tak - bo Portugalczycy przypływali i porywali ludzi. Ci przepadali na zawsze bez wieści. O pierwszych spotkaniach portugalsko-afrykańskich na wybrzeżu Afryki Zachodniej pisze w książce "Europejczycy i Afrykanie-wzajemne odkrycia i pierwsze kontakty" prof. Michał Tymowski.

Więcej

Myśl na dziś

Łatwiejsza jest sztuka pamiętania od sztuki zapominania.
Tadeusz Kotarbiński

Nasz blog

Przełamując efekt Matyldy Przełamując efekt Matyldy

Maria Skłodowska-Curie czy Katherine G. Johnson to kobiety nauki, które odniosły sukces, przełamały społeczną nieufność, zdobyły zasłużone laury, a ostatnio "upomniało się" o nie kino. Jednak tych, których wybitne dokonania naukowe długo pozostawały w cieniu i wciąż są mało znane jest wiele. Cecilia Payne-Gaposchkin, Jocelyn Bell Burnell czy Trottula, to tylko niektóre z nich.

Więcej

Tagi

-->