Strona główna Aktualności
Uczelnie

Rozdano nagrody w konkursie "Start na Rynku Pracy"

21.04.2017 Uczelnie, Nagrody i wyróżnienia

Fot. Fotolia

Akademicka telewizja Seta TV, Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo Lublin, Studenckie Koło Naukowe Design Thinking z politechniki częstochowskiej, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy - to laureaci nagród w konkursie "Start na Rynku Pracy".

Nagrody przyznano w czterech kategoriach podczas Kongresu Liderów Rzeczpospolitej: najlepszy pracodawca, najlepsza uczelnia, najlepsza organizacja akademicka, najlepsze medium akademickie.

 

Prezes Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych Włodzimierz Dola zwrócił uwagę w rozmowie z PAP, że laureatów wyróżnienia wyłaniają studenci oraz organizacje akademickie. Jak podkreślił, konkurs jest elementem szerszego programu badawczego "Start na Rynku Pracy". "Jest to program, który ma na celu zdiagnozowanie problemów związanych z wejściem młodych ludzi na rynek pracy. Sam pomysł konkursu wyszedł ze środowiska akademickiego. My, jako fundacja współpracujemy z wieloma organizacjami studenckimi i chcieliśmy poprzez współpracę przekazać głos studentom, aby wybrali najlepszego pracodawcę, organizację, czy najlepszą uczelnię" - wyjaśniał.

 

Jednym z laureatów konkursu została studencka telewizja Seta TV Uniwersytetu Opolskiego. Bartosz Wojtkowski, szef działu kultury w Seta TV, zaznaczył, że w studenckiej telewizji nie ma żadnych barier. "Przychodząc do telewizji, chorując na zespół Tourette'a, zostałem przyjęty, dano mi szansę. Okazało się, że to jest dobry pomysł. Potem dołączyli do nas ludzie na wózkach inwalidzkich" - mówił.

 

Zwrócił uwagę, że telewizja trafia nie tylko do studentów. "Wiadomo, studenci mają swoje rodziny, mają kuzynów, koleżanki i to idzie dalej. Trafiamy do mieszkańców Opola, mieszkańców miast, z których pochodzimy. Zasięg jest większy niż tylko studencki" - dodał.

 

Nagrodę otrzymało także studenckie koło naukowe z politechniki częstochowskiej. "Zajmujemy się promowaniem metodologii Design Thinking, czyli metodologii, która działa w oparciu o empatię, czyli zrozumienie potrzeb, bądź problemów drugiej osoby" - wyjaśniał PAP Karol Dobrakowski, student politechniki częstochowskiej. Zaznaczył, że metodologia ta powstała w Dolinie Krzemowej. "W ostatnim czasie mieliśmy do rozwiązania problem, dlaczego studenci nie chodzą do filharmonii. (...) Dzięki wywiadom i interdyscyplinarnym zespołom, studenci sami wypracowali pewne rozwiązania, które teraz będziemy przedstawiać filharmonii. Być może spodobają się" - podkreślił. (PAP)

 

pż/ akw/

Tagi: studenci
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Intrygująca wycieczka po kapitalizmie Intrygująca wycieczka po kapitalizmie

Rzadko kiedy biorę do ręki książkę naukową zaintrygowany - skutecznemu zaczytaniu przeszkadza często ich sztywny układ, nieczytelne i skomplikowane tabelki. Inaczej jest w przypadku "Kapitalizmu. Historii krótkiego trwania" autorstwa dr. Kacpra Pobłockiego.

Więcej

Tagi