Strona główna Aktualności
Uczelnie

Od wtorku 13. Śląski Studencki Festiwal Nauki

08.05.2017 Uczelnie, Imprezy naukowe, Popularyzacja nauki, Festiwale nauki

Fot. Fotolia

13. Śląski Studencki Festiwal Nauki – największa w regionie impreza kulturalno-naukowa organizowana przez studentów rusza we wtorek w Katowicach. W programie znalazły się m.in. otwarte wykłady, dyskusje, warsztaty, pokazy filmów i spektakle.

Festiwal organizowany jest przez studentów pięciu śląskich uczelni wyższych: Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych oraz Wyższej Szkoły Ochrony Pracy. Celem imprezy jest głównie integracja środowiska naukowego, a także promocja nauki, techniki i sztuki. W prace przy wydarzeniu zaangażowanych jest ponad sto studenckich kół naukowych.

 

Tegoroczną edycję we wtorek rano zainauguruje debata pt. "Człowiek renesansu - student XXI wieku" na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Jak wyjaśnił PAP wiceprzewodniczący samorządu studenckiego UŚ Maciej Malik, dotyczy ona wizji studenta w XXI wieku oraz tego, w jaki sposób uczelnia może kształcić swych studentów, dając im nie tylko tytuł, ale i potrzebne we współczesnym świecie umiejętności.

 

Tego dnia zaplanowano także warsztaty "Power of social media" dla osób zainteresowanych wykorzystywaniem mediów społecznościowych np. w marketingu, a także pokaz etiud filmowych studentów Wydziału Radia i Telewizji UŚ. Poza tym po ulicach Katowic jeździć będą "Muzyczne Tramwaje". Podróżującym linią nr 20 przejazd umili gra zespołu Lunatyp; to także muzyczne zaproszenie do udziału w festiwalowych przedsięwzięciach.

 

W środę studenci zapraszają na jedno z centralnych wydarzeń festiwalowych - wykłady otwarte. "Naszą ideą jest, by wychodzić z wiedzą akademicką poza przestrzeń uczelni. W tym roku będziemy gościć w katowickim centrum handlowym Silesia City Center, gdzie kilkunastu naukowców wygłosi kilkunastominutowe wykłady z różnych dziedzin" - powiedział PAP Malik. Popołudniem w Domu Kultury Szopienice zaplanowano studenckie spektakle i monodramy artystów związanych ze śląskimi uczelniami.

 

W czwartek na katowickim rynku powstanie miasteczko namiotowe, czyli Jarmark Wiedzy. Studenci co roku prezentują w ten sposób swoje naukowe dokonania i zainteresowania oraz pasje. Tym razem stanie ok. 80 stoisk. Działać też będzie kawiarnia naukowa, w której naukowcy będą dyskutować z chętnymi na różne tematy.

 

Zwieńczeniem imprezy będzie tzw. scena otwarta – Open Stage, na której wieczorową porą studenci zaprezentują swoje talenty artystyczne.

 

W 2016 roku Śląski Studencki Festiwal Nauki został naukowym projektem roku w konkursie ProJuvenes organizowanym przez Parlament Studentów RP.

 

PAP – Nauka w Polsce

 

akp/ ekr/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi