Strona główna Aktualności
Społeczeństwo

Rzeszów/ Studenci będą ostrzegać przed zagrożeniami na drogach

16.05.2017 Społeczeństwo

Fot. Fotolia

Studenci przebrani za śmierć, z kosami w dłoni pojawią się na czterech dużych i ruchliwych przejściach dla pieszych w Rzeszowie; pomogą przejść przez jezdnię, rozdadzą opaski odblaskowe - akcja jednej z rzeszowskich uczelni ma zwrócić uwagę na zagrożenia w ruchu drogowym.

Happening przeprowadzą studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Jak poinformował we wtorek PAP rzecznik uczelni Przemysław Pawlak akcja ma zwrócić uwagę pieszych na zagrożenia w ruchu drogowym oraz poprawić ich bezpieczeństwo.

 

Akcja "Bezpieczna droga z WSPiA" potrwa dwa dni; we wtorek po południu, od godz. 14, i w środę rano.

 

Studenci przebrani za śmierć, z kosami w dłoni pojawią się na czterech dużych i ruchliwych przejściach dla pieszych: na al. Rejtana, ul. Kopisto, al. Powstańców Warszawy i al. Cieplińskiego w Rzeszowie. Będą rozdawać przechodniom opaski odblaskowe i przeprowadzać pieszych przez jezdnię.

 

Happening organizowany jest w ramach IV Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które odbędzie się w środę. W jego czasie przewidziano pokazy minersko-pirotechniczne, pożarnicze, tłumienie buntu więźniów, symulację wypadku drogowego oraz prezentacje wyposażenia służb i instytucji ochrony bezpieczeństwa. Będą także konferencje i prelekcje naukowe, a także konkurs o puchar Komendanta Głównego Policji. Udział w imprezie zapowiedziało prawie 20 różnych służb mundurowych i stowarzyszeń.

 

Święto rozpocznie obchody 5-lecia realizowanego przez WSPiA Programu Edukacyjno-Badawczego "Bezpieczna przyszłość", który ma na celu promowanie szeroko rozumianej edukacji prawnej oraz edukacji na rzecz bezpieczeństwa.(PAP)

 

api/ js/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Geniusz po godzinach Geniusz po godzinach

Albert Einstein był geniuszem nauki - znanym i uwielbianym do tego stopnia, że stał się ikoną popkultury. Mogę się jednak założyć, że oprócz garści "najgrubszych" faktów przeciętny Polak wie o nim skrajnie niewiele. Książka "Jak wyobrażam sobie świat" pozwala skutecznie zwalczyć tę niewiedzę.

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi