Strona główna Aktualności
Społeczeństwo

Rzeszów/ Studenci będą ostrzegać przed zagrożeniami na drogach

16.05.2017 Społeczeństwo

Fot. Fotolia

Studenci przebrani za śmierć, z kosami w dłoni pojawią się na czterech dużych i ruchliwych przejściach dla pieszych w Rzeszowie; pomogą przejść przez jezdnię, rozdadzą opaski odblaskowe - akcja jednej z rzeszowskich uczelni ma zwrócić uwagę na zagrożenia w ruchu drogowym.

Happening przeprowadzą studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Jak poinformował we wtorek PAP rzecznik uczelni Przemysław Pawlak akcja ma zwrócić uwagę pieszych na zagrożenia w ruchu drogowym oraz poprawić ich bezpieczeństwo.

 

Akcja "Bezpieczna droga z WSPiA" potrwa dwa dni; we wtorek po południu, od godz. 14, i w środę rano.

 

Studenci przebrani za śmierć, z kosami w dłoni pojawią się na czterech dużych i ruchliwych przejściach dla pieszych: na al. Rejtana, ul. Kopisto, al. Powstańców Warszawy i al. Cieplińskiego w Rzeszowie. Będą rozdawać przechodniom opaski odblaskowe i przeprowadzać pieszych przez jezdnię.

 

Happening organizowany jest w ramach IV Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które odbędzie się w środę. W jego czasie przewidziano pokazy minersko-pirotechniczne, pożarnicze, tłumienie buntu więźniów, symulację wypadku drogowego oraz prezentacje wyposażenia służb i instytucji ochrony bezpieczeństwa. Będą także konferencje i prelekcje naukowe, a także konkurs o puchar Komendanta Głównego Policji. Udział w imprezie zapowiedziało prawie 20 różnych służb mundurowych i stowarzyszeń.

 

Święto rozpocznie obchody 5-lecia realizowanego przez WSPiA Programu Edukacyjno-Badawczego "Bezpieczna przyszłość", który ma na celu promowanie szeroko rozumianej edukacji prawnej oraz edukacji na rzecz bezpieczeństwa.(PAP)

 

api/ js/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

"Bagdad. Miasto pokoju, miasto krwi" - różne oblicza irackiego miasta "Bagdad. Miasto pokoju, miasto krwi" - różne oblicza irackiego miasta

Intelektualny i naukowy motor świata, a przy tym miasto, które imponowało przepięknymi i mądrze zorganizowanymi rozwiązaniami architektonicznymi... Opinię godną starożytnej Aleksandrii czy mitycznej Atlantydy miał ponad tysiąc lat temu Bagdad, dziś kojarzony z chaosem i zamachami.

Więcej

Myśl na dziś

Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii. Georg Wilhelm Friedrich Hegel
Georg Wilhelm Friedrich Hegel

Nasz blog

Rektorzy, naukowcy! Doceńcie rolę popularyzacji! Rektorzy, naukowcy! Doceńcie rolę popularyzacji!

Rola komunikacji naukowej na polskich uczelniach wciąż nie jest dostatecznie doceniona. Ani przez naukowców, ani przez władze uczelni. Zdawałoby się, że prezentowanie osiągnięć naukowców to zadanie biur prasowych. Te jednak często mają ustalone zupełnie inne priorytety.

Więcej

Tagi

-->