Strona główna Aktualności
Społeczeństwo

Rzeszów/ Studenci będą ostrzegać przed zagrożeniami na drogach

16.05.2017 Społeczeństwo

Fot. Fotolia

Studenci przebrani za śmierć, z kosami w dłoni pojawią się na czterech dużych i ruchliwych przejściach dla pieszych w Rzeszowie; pomogą przejść przez jezdnię, rozdadzą opaski odblaskowe - akcja jednej z rzeszowskich uczelni ma zwrócić uwagę na zagrożenia w ruchu drogowym.

Happening przeprowadzą studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Jak poinformował we wtorek PAP rzecznik uczelni Przemysław Pawlak akcja ma zwrócić uwagę pieszych na zagrożenia w ruchu drogowym oraz poprawić ich bezpieczeństwo.

 

Akcja "Bezpieczna droga z WSPiA" potrwa dwa dni; we wtorek po południu, od godz. 14, i w środę rano.

 

Studenci przebrani za śmierć, z kosami w dłoni pojawią się na czterech dużych i ruchliwych przejściach dla pieszych: na al. Rejtana, ul. Kopisto, al. Powstańców Warszawy i al. Cieplińskiego w Rzeszowie. Będą rozdawać przechodniom opaski odblaskowe i przeprowadzać pieszych przez jezdnię.

 

Happening organizowany jest w ramach IV Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które odbędzie się w środę. W jego czasie przewidziano pokazy minersko-pirotechniczne, pożarnicze, tłumienie buntu więźniów, symulację wypadku drogowego oraz prezentacje wyposażenia służb i instytucji ochrony bezpieczeństwa. Będą także konferencje i prelekcje naukowe, a także konkurs o puchar Komendanta Głównego Policji. Udział w imprezie zapowiedziało prawie 20 różnych służb mundurowych i stowarzyszeń.

 

Święto rozpocznie obchody 5-lecia realizowanego przez WSPiA Programu Edukacyjno-Badawczego "Bezpieczna przyszłość", który ma na celu promowanie szeroko rozumianej edukacji prawnej oraz edukacji na rzecz bezpieczeństwa.(PAP)

 

api/ js/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego

Z historią, zwyczajami, życiem codziennym oraz religią Inków spisaną na pocz. XVII w. przez potomka hiszpańskiego konkwistadora i inkaskiej księżniczki można zapoznać się w monumentalnym tomie "O Inkach uwagi prawdziwe", który ukazał się nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego.

Więcej

Myśl na dziś

Stosunek pomiędzy nauką a myśleniem staje się autentyczny dopiero wówczas, gdy dostrzegamy przedzielającą je przepaść.
Martin Heidegger

Nasz blog

Dobry robot Dobry robot

Sztuczna inteligencja i roboty coraz śmielej wkraczają między ludzi. Aby zapobiec nieszczęściom i zapewnić komfortową pracę z maszynami naukowcy starają się nauczyć je moralności.

Więcej

Tagi