Strona główna Aktualności
Technologie

Znamy zwycięzców kampanii "Bringing tech&science closer to people"

22.05.2017 Technologie, Innowacje

Fot. Fotolia

Cyfrowy długopis, nowoczesny system nawadniania roślin, bioniczna dłoń - to niektóre z projektów nagrodzonych w międzynarodowej kampanii edukacyjnej "Bringing tech&science closer to people”. Łącznie zaprezentowano w niej ponad innowacyjnych 170 projektów.

"Bringing tech&science closer to people" to międzynarodowa kampania edukacyjna organizowana wspólnie przez Fundację Centrum Innowacji i Komercjalizacji Technologii (CIKT) oraz platformę Internest, wspierana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i partnerów z niemal całego świata. Kampania otrzymała też międzynarodowy patronat m.in. UNESCO.

 

Dzięki udziałowi w kampanii twórcy najciekawszych, nowatorskich projektów naukowo-technologicznych zyskali szansę na światową promocję i doradztwo biznesowe. W ramach inicjatywy każdy internauta wchodząc na stronę www.closertopeople.com mógł poznać najciekawsze, innowacyjne technologie i projekty naukowe z kategorii: transport i mobilność; nowe materiały i produkcja; elektronika; IoT i IoE; technologie komunikacyjne; nauki przyrodnicze i ochrona zdrowia; energetyka i paliwa; bezpieczeństwo oraz FinTech (Financial Technology).

 

W każdej z dziewięciu kategorii wybrano jednego zwycięzcę wybranego w międzynarodowym głosowaniu internautów. W kategorii nauki przyrodnicze i ochrona zdrowia wygrał pomysł egipskiej firmy, która opracowuje m.in. bioniczne dłonie. Hiszpański system nawadniania roślin, umożliwiający zużycie 50 proc. mniej wody niż dotychczasowe systemy tego typu, to zwycięski pomysł w kategorii nowe materiały i produkcja. W kategorii energetyka i paliwa wygrał projekt ProteinX z Australii. To technologia umożliwiająca wykorzystanie tzw. białek fuzyjnych np. w medycynie do dostarczania leków. Projekt FarmDrive z Kenii - wykorzystujący dane analityczne, uczenie maszynowe i telefonię komórkową do łączenia drobnych właścicieli ziemskich i instytucji finansowych - wygrał z kategorii FinTech.

 

W kategorii transport i mobilność najlepszy okazał się polski projekt Noa Drive - technologia wodnych podróży i pojazd imitujący sposób poruszania głowonogów. Polski projekt Smartcook - interaktywny podręcznik ułatwiający samodzielne gotowanie wygrał także w kategorii IoT i IoE. Kolejny polski pomysł zwyciężył w kategorii technologie komunikacyjne. To nowa technologia umożliwiająca analizowanie danych biznesowych i informacji przestrzennych w chmurze. IC Pen, czyli cyfrowy długopis - to kolejny polski zwycięzca - tym razem w kategorii elekronika. Również polska inicjatywa - ochraniacza wypełnionymi specjalnymi płynami - wygrała w kategorii bezpieczeństwo.

 

W ramach kampanii "Bringing tech&science closer to people" ponad 650 aplikujących projektów otrzymało indywidualny mentoring w zakresie prezentacji i komunikacji marketingowej. Ponad 170 najciekawszych projektów zaprezentowano online i objęto trzymiesięczną kampanią promocyjną wśród przedstawicieli sektora high tech, inwestorów, akceleratorów. 15 zespołów otrzymało możliwość prezentacji swoich rozwiązań podczas Hannover Messe, Pioneers Festival i Impact CEE. Dziewięć najlepszych rozwiązań skorzystało z indywidualnych konsultacji biznesowych ze sprzedaży i marketingu.

 

W kampanię zaangażowanych było ponad 70 instytucji i organizacji pozarządowych z całego świata m.in. UNESCO. W projekt zaangażowały się m.in.: UNESCO, Israel Innovation Institute, Hax Hardware Accelerator, EduCare India, Jumpstart Academy Africa, Australian Technology Park Sydney. Partnerzy pomagali organizatorom w wyselekcjonowaniu najbardziej innowacyjnych i najciekawszych projektów z poszczególnych regionów oraz w dotarciu z wiedzą o objętych kampanią projektach do społeczności w poszczególnych regionach świata.

 

Serwis Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej był jednym z patronów medialnych projektu.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ zan/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego

Z historią, zwyczajami, życiem codziennym oraz religią Inków spisaną na pocz. XVII w. przez potomka hiszpańskiego konkwistadora i inkaskiej księżniczki można zapoznać się w monumentalnym tomie "O Inkach uwagi prawdziwe", który ukazał się nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego.

Więcej

Myśl na dziś

Stosunek pomiędzy nauką a myśleniem staje się autentyczny dopiero wówczas, gdy dostrzegamy przedzielającą je przepaść.
Martin Heidegger

Nasz blog

Dobry robot Dobry robot

Sztuczna inteligencja i roboty coraz śmielej wkraczają między ludzi. Aby zapobiec nieszczęściom i zapewnić komfortową pracę z maszynami naukowcy starają się nauczyć je moralności.

Więcej

Tagi