Strona główna Aktualności
Technologie

Znamy zwycięzców kampanii "Bringing tech&science closer to people"

22.05.2017 Technologie, Innowacje

Fot. Fotolia

Cyfrowy długopis, nowoczesny system nawadniania roślin, bioniczna dłoń - to niektóre z projektów nagrodzonych w międzynarodowej kampanii edukacyjnej "Bringing tech&science closer to people”. Łącznie zaprezentowano w niej ponad innowacyjnych 170 projektów.

"Bringing tech&science closer to people" to międzynarodowa kampania edukacyjna organizowana wspólnie przez Fundację Centrum Innowacji i Komercjalizacji Technologii (CIKT) oraz platformę Internest, wspierana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i partnerów z niemal całego świata. Kampania otrzymała też międzynarodowy patronat m.in. UNESCO.

 

Dzięki udziałowi w kampanii twórcy najciekawszych, nowatorskich projektów naukowo-technologicznych zyskali szansę na światową promocję i doradztwo biznesowe. W ramach inicjatywy każdy internauta wchodząc na stronę www.closertopeople.com mógł poznać najciekawsze, innowacyjne technologie i projekty naukowe z kategorii: transport i mobilność; nowe materiały i produkcja; elektronika; IoT i IoE; technologie komunikacyjne; nauki przyrodnicze i ochrona zdrowia; energetyka i paliwa; bezpieczeństwo oraz FinTech (Financial Technology).

 

W każdej z dziewięciu kategorii wybrano jednego zwycięzcę wybranego w międzynarodowym głosowaniu internautów. W kategorii nauki przyrodnicze i ochrona zdrowia wygrał pomysł egipskiej firmy, która opracowuje m.in. bioniczne dłonie. Hiszpański system nawadniania roślin, umożliwiający zużycie 50 proc. mniej wody niż dotychczasowe systemy tego typu, to zwycięski pomysł w kategorii nowe materiały i produkcja. W kategorii energetyka i paliwa wygrał projekt ProteinX z Australii. To technologia umożliwiająca wykorzystanie tzw. białek fuzyjnych np. w medycynie do dostarczania leków. Projekt FarmDrive z Kenii - wykorzystujący dane analityczne, uczenie maszynowe i telefonię komórkową do łączenia drobnych właścicieli ziemskich i instytucji finansowych - wygrał z kategorii FinTech.

 

W kategorii transport i mobilność najlepszy okazał się polski projekt Noa Drive - technologia wodnych podróży i pojazd imitujący sposób poruszania głowonogów. Polski projekt Smartcook - interaktywny podręcznik ułatwiający samodzielne gotowanie wygrał także w kategorii IoT i IoE. Kolejny polski pomysł zwyciężył w kategorii technologie komunikacyjne. To nowa technologia umożliwiająca analizowanie danych biznesowych i informacji przestrzennych w chmurze. IC Pen, czyli cyfrowy długopis - to kolejny polski zwycięzca - tym razem w kategorii elekronika. Również polska inicjatywa - ochraniacza wypełnionymi specjalnymi płynami - wygrała w kategorii bezpieczeństwo.

 

W ramach kampanii "Bringing tech&science closer to people" ponad 650 aplikujących projektów otrzymało indywidualny mentoring w zakresie prezentacji i komunikacji marketingowej. Ponad 170 najciekawszych projektów zaprezentowano online i objęto trzymiesięczną kampanią promocyjną wśród przedstawicieli sektora high tech, inwestorów, akceleratorów. 15 zespołów otrzymało możliwość prezentacji swoich rozwiązań podczas Hannover Messe, Pioneers Festival i Impact CEE. Dziewięć najlepszych rozwiązań skorzystało z indywidualnych konsultacji biznesowych ze sprzedaży i marketingu.

 

W kampanię zaangażowanych było ponad 70 instytucji i organizacji pozarządowych z całego świata m.in. UNESCO. W projekt zaangażowały się m.in.: UNESCO, Israel Innovation Institute, Hax Hardware Accelerator, EduCare India, Jumpstart Academy Africa, Australian Technology Park Sydney. Partnerzy pomagali organizatorom w wyselekcjonowaniu najbardziej innowacyjnych i najciekawszych projektów z poszczególnych regionów oraz w dotarciu z wiedzą o objętych kampanią projektach do społeczności w poszczególnych regionach świata.

 

Serwis Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej był jednym z patronów medialnych projektu.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ zan/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Geniusz po godzinach Geniusz po godzinach

Albert Einstein był geniuszem nauki - znanym i uwielbianym do tego stopnia, że stał się ikoną popkultury. Mogę się jednak założyć, że oprócz garści "najgrubszych" faktów przeciętny Polak wie o nim skrajnie niewiele. Książka "Jak wyobrażam sobie świat" pozwala skutecznie zwalczyć tę niewiedzę.

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi