Strona główna Aktualności

Od środy Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie

22.05.2017 Popularyzacja nauki, Festiwale nauki

Fot. Fotolia

„W zgodzie z naturą” to hasło przewodnie 17. Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie, który potrwa od środy do soboty. W czwartek na krakowskim rynku staną namioty Festiwalowego Miasteczka Naukowego. Uczelnie będą prezentować w nich swoje dokonania.

Dr hab. Robert Stawarz, przewodniczący komitetu organizacyjnego przypomniał w poniedziałek, że głównym organizatorem tego wydarzenia będzie po raz trzeci Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

 

Festiwal jest cyklicznym wydarzeniem popularnonaukowym organizowanym przez krakowskie uczelnie wyższe oraz instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk z udziałem przedstawicieli instytucji kulturalnych i artystycznych oraz władz Krakowa.

 

Celem Festiwalu jest prezentacja osiągnięć naukowych, promocja nauki i sztuki oraz integracja krakowskiego środowiska akademickiego. Według organizatorów obecnie jest to jedno z największych wydarzeń popularyzujących naukę w Małopolsce.

 

Jak przypomniał Stawarz, hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „W zgodzie z naturą”. Główne wydarzenia odbędą się w Festiwalowym Miasteczku Naukowym, które otwarte będzie na Rynku Głównym od czwartku do soboty. W specjalnych namiotach krakowskie uczelnie wyższe i instytucje naukowe będą prezentować swoje dokonania i ofertę edukacyjną. Zaplanowano liczne konkursy, prelekcje, wykłady, zawody sportowe i koncerty.

 

Serwis PAP - Nauka w Polsce jest patronem medialnym Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

rgr/ agt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi