Strona główna Aktualności
Uczelnie

Finansowanie nauki i szkolnictwa - kolejna konferencja NKN już w czwartek w Łodzi

23.05.2017 Uczelnie, Narodowy Kongres Nauki, Prawo

Fot. Fotolia

Finansowanie nauki i szkolnictwa wyższego będzie tematem ósmej konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki (NKN), która odbędzie się w Łodzi w czwartek i piątek. Osoby, które nie zdołały się tam zarejestrować, mogą śledzić wydarzenie dzięki transmisji online.

Transmisję online można śledzić na stronie www.nkn.gov.pl

 

Konferencja „Finansowanie nauki i szkolnictwa wyższego” to ósma z dziewięciu konferencji programowych poprzedzających Narodowy Kongres Nauki, który odbędzie się we wrześniu 2017 roku. Łódzka konferencja odbędzie się w centrum EC1 Łódź-Miasto Kultury.

 

Podczas konferencji omówione zostaną doświadczenia międzynarodowe dotyczące finansowania szkolnictwa wyższego ze środków publicznych. Przedyskutowane będą różne modele finansowania i ich powiązania z celami strategicznymi polityki w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego. Istotnymi wątkami będą parametry finansowania uczelni oraz m.in. sposób wydzielania środków przeznaczonych na doskonałość oraz program na rzecz naukowej doskonałości. Poruszone zostaną także tematy związane z systemem pomocy materialnej dla studentów oraz zagadnienia finansowania grantowego oraz infrastruktury badawczej.

 

Na czwartek zaplanowane jest wystąpienie programowe wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Wcześniej uroczystego otwarcia dokona przewodniczący Konferencji Rektorów Łódzkich Uczelni Publicznych, rektor Politechniki Łódzkiej, prof. Sławomir Wiak.

 

Następnie odbędzie się sesja międzynarodowa nt. finansowania szkolnictwa wyższego w ujęciu międzynarodowym - z udziałem prof. Jana Jędrzejewskiego z Ulster University (Wielka Brytania), prof. Ursuli Gather z TU Dortmund University (Niemcy), prof. Bernharda A. Schreflera z Uniwersytetu Padwy (Włochy) i profesora Jussi Kivistö z University of Tampere (Finlandia).

 

Kolejne panele poświęcone będą modelom finansowania uczelni publicznych i parametrom finansowania uczelni.

 

W piątek zaplanowano wystąpienia podsekretarza stanu w MNiSW Teresy Czerwińskiej i Piotra Michałowskiego z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Tematami paneli będą: "Rola finansowania doskonałości" i "System stypendiów i kredytów dla studentów". Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.nkn.gov.pl

 

PAP - Nauka w Polsce

 

zan/ ekr/

Tagi: mnisw , nkn
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego

Z historią, zwyczajami, życiem codziennym oraz religią Inków spisaną na pocz. XVII w. przez potomka hiszpańskiego konkwistadora i inkaskiej księżniczki można zapoznać się w monumentalnym tomie "O Inkach uwagi prawdziwe", który ukazał się nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego.

Więcej

Myśl na dziś

Stosunek pomiędzy nauką a myśleniem staje się autentyczny dopiero wówczas, gdy dostrzegamy przedzielającą je przepaść.
Martin Heidegger

Nasz blog

Koniec schabowego? Koniec schabowego?

Zmiennokształtny makaron, mięso z probówki, wydruki z ryb czy białko z domowego reaktora – takie składniki diety proponują naukowcy. Mają być przy tym zdrowe i smaczne, a nowe prawo ułatwi ich sprzedaż.

Więcej

Tagi