Strona główna Aktualności
Uczelnie

Finansowanie nauki i szkolnictwa - kolejna konferencja NKN już w czwartek w Łodzi

23.05.2017 Uczelnie, Narodowy Kongres Nauki, Prawo, Uczelnie i instytucje naukowe

Fot. Fotolia

Finansowanie nauki i szkolnictwa wyższego będzie tematem ósmej konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki (NKN), która odbędzie się w Łodzi w czwartek i piątek. Osoby, które nie zdołały się tam zarejestrować, mogą śledzić wydarzenie dzięki transmisji online.

Transmisję online można śledzić na stronie www.nkn.gov.pl

 

Konferencja „Finansowanie nauki i szkolnictwa wyższego” to ósma z dziewięciu konferencji programowych poprzedzających Narodowy Kongres Nauki, który odbędzie się we wrześniu 2017 roku. Łódzka konferencja odbędzie się w centrum EC1 Łódź-Miasto Kultury.

 

Podczas konferencji omówione zostaną doświadczenia międzynarodowe dotyczące finansowania szkolnictwa wyższego ze środków publicznych. Przedyskutowane będą różne modele finansowania i ich powiązania z celami strategicznymi polityki w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego. Istotnymi wątkami będą parametry finansowania uczelni oraz m.in. sposób wydzielania środków przeznaczonych na doskonałość oraz program na rzecz naukowej doskonałości. Poruszone zostaną także tematy związane z systemem pomocy materialnej dla studentów oraz zagadnienia finansowania grantowego oraz infrastruktury badawczej.

 

Na czwartek zaplanowane jest wystąpienie programowe wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Wcześniej uroczystego otwarcia dokona przewodniczący Konferencji Rektorów Łódzkich Uczelni Publicznych, rektor Politechniki Łódzkiej, prof. Sławomir Wiak.

 

Następnie odbędzie się sesja międzynarodowa nt. finansowania szkolnictwa wyższego w ujęciu międzynarodowym - z udziałem prof. Jana Jędrzejewskiego z Ulster University (Wielka Brytania), prof. Ursuli Gather z TU Dortmund University (Niemcy), prof. Bernharda A. Schreflera z Uniwersytetu Padwy (Włochy) i profesora Jussi Kivistö z University of Tampere (Finlandia).

 

Kolejne panele poświęcone będą modelom finansowania uczelni publicznych i parametrom finansowania uczelni.

 

W piątek zaplanowano wystąpienia podsekretarza stanu w MNiSW Teresy Czerwińskiej i Piotra Michałowskiego z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Tematami paneli będą: "Rola finansowania doskonałości" i "System stypendiów i kredytów dla studentów". Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.nkn.gov.pl

 

PAP - Nauka w Polsce

 

zan/ ekr/

Tagi: mnisw , nkn
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Geniusz po godzinach Geniusz po godzinach

Albert Einstein był geniuszem nauki - znanym i uwielbianym do tego stopnia, że stał się ikoną popkultury. Mogę się jednak założyć, że oprócz garści "najgrubszych" faktów przeciętny Polak wie o nim skrajnie niewiele. Książka "Jak wyobrażam sobie świat" pozwala skutecznie zwalczyć tę niewiedzę.

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi