Strona główna Aktualności

Rusza nabór zgłoszeń do konkursu Złoty Medal Chemii

01.06.2017 Konkursy

Fot. materiały prasowe

Nagrody pieniężne, staż naukowy oraz możliwość zrealizowania badań w Instytucie Chemii Fizycznej PAN - to czeka na laureatów konkursu Złoty Medal Chemii dla najlepszych prac licencjackich i inżynierskich z tej dziedziny. Nabór zgłoszeń ruszył 1 czerwca.

Celem konkursu Złoty Medal Chemii jest wyłonienie autorów najlepszych prac licencjackich lub inżynierskich z chemii i jej pogranicza. Mogą w nim brać udział prace, które zostały zrealizowane i obronione w Polsce w roku akademickim 2016/2017. Rozpatrywane będą również prace obywateli polskich obronione na uczelniach poza granicą Polski.

 

Organizatorami konkursu są Instytut Chemii Fizycznej PAN (IChF PAN) w Warszawie oraz firma DuPont. W tym roku konkurs odbywa się już po raz 7. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Polskie Towarzystwo Chemiczne, Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk, Polska Izba Przemysłu Chemicznego oraz prof. dr hab. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

 

"Chemia należy do tych dziedzin, w których Polacy mają silną markę. Tym bardziej warto wspierać zdolnych młodych badaczy, którzy już na tak wczesnym etapie kariery rozwijają ten obszar nauki" - powiedział prof. Maciej Żylicz. - "Fundacja na rzecz Nauki Polskiej wspiera najlepszych, aby stali się jeszcze lepsi. Liczę, że osoby wyróżnione Złotym Medalem Chemii będą w przyszłości laureatami naszych programów, na przykład programu START dla najzdolniejszych młodych uczonych".

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13 października 2017 r. Lista finalistów ogłoszona zostanie 4 listopada. Uczestnicy zakwalifikowani do finału konkursu zostaną zaproszeni do IChF PAN, gdzie przedstawią wyniki swojej pracy w formie dziesięciominutowej prezentacji podczas sesji finałowej konkursu. Prezentacje finalistów odbędą się 14 listopada. Końcowe wyniki konkursu ogłoszone zostaną 5 grudnia.

 

Laureaci konkursu otrzymają medale oraz nagrody pieniężne w wysokości 10 tys. zł za pierwsze miejsce, 5 tys. zł za drugie miejsce oraz 2,5 tys. zł za trzecie miejsce. Dodatkowo przyznane zostaną cztery wyróżnienia - ich zdobywcy otrzymają po 1 tys. zł. Dla wszystkich finalistów konkursu przewidziano nagrody rzeczowe.

 

Oprócz nagród głównych przyznane zostaną co najmniej trzy wyróżnienia firmy Dupont o wartości 2 tys. zł. W tegorocznej edycji, po raz pierwszy w historii konkursu, wyróżnienia te zostaną przyznane pracom zakwalifikowanym do jednej z trzech kategorii: rolnictwo i odżywianie, biotechnologia przemysłowa oraz materiały zaawansowane. W tej części konkursu ocenie podlegać będzie dorobek publikacyjny autora, znaczenie praktyczne otrzymanych rezultatów, wartość naukowa, wykorzystanie nowoczesnych metod analitycznych oraz samodzielność prowadzenia badań.

 

Finaliści konkursu będą mieli ponadto możliwość odbycia stażu naukowego wraz z możliwością bezpłatnego zrealizowania zaproponowanych przez siebie badań w laboratoriach IChF PAN w formie krótko- lub długoterminowych projektów.

 

Zgłoszenia konkursowe można przesyłać strony internetowej konkursu: www.zlotymedalchemii.pl

 

Serwis PAP - Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych konkursu.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

kflo/ zan/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju

Nowe kompendium wiedzy o polskich pradziejach przygotowywano przez ponad 5 lat i wydano na nie 1,4 mln zł. Mimo, że publikację wydano również w wersji elektronicznej, dostęp do niego będą mieli nieliczni. Wielka szkoda.

Więcej

Tagi