Strona główna Aktualności
Uczelnie

Już w poniedziałek - konferencja programowa NKN w Warszawie

06.06.2017 Uczelnie, Narodowy Kongres Nauki, Prawo

Fot. Fotolia

Ustrój i zarządzanie w szkolnictwie wyższym - to temat ostatniej konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki, która odbędzie się w Warszawie 19 i 20 czerwca. Debata transmitowana będzie online na stronie www.nkn.gov.pl

Spotkanie odbędzie się w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej.

 

Transmisja rozpocznie się w poniedziałek o godz. 10.00, program konferencji można znaleźć na https://nkn.gov.pl/konferencja/konferencja-warszawa-19-20-06-2017/

  

"Dwudniowe spotkanie poświęcone będzie omówieniu kwestii optymalnego systemu zarządzania różnego typu uczelniami wyższymi w Polsce. Jest to kluczowe zagadnienie dla powodzenia zmian, jakie zostaną zainicjowane Ustawą 2.0. Wspólnie z przedstawicielami środowiska akademickiego spróbujemy poszukać rozwiązań, które pozwolą wzmocnić autonomię uczelni oraz znaleźć optymalne rozwiązania dotyczące wyboru władz uczelni" - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

 

Wśród najważniejszych tematów poruszanych podczas konferencji znajdzie się również kwestia relacji wewnątrz uczelni, w tym roli władz rektorskich, dziekańskich oraz Senatu. Omówione zostaną również wspólnie działania podejmowane przez szkoły wyższe w ramach związków i sieci.

 

Oprócz tego poruszone zostaną wątki takie jak: udział interesariuszy w procesie zarządzania uczelnią, polityka kadrowa i finansowa szkół wyższych oraz rola ministerstwa w systemie szkolnictwa wyższego i nauki. Organizatorzy zapowiadają również dyskusję na temat roli odgrywanej przez systemy informatyczne stosowane do wspomagania zarządzania uczelnią. Omówione zostaną także plany powołania Uniwersytetu Polskiej Akademii Nauk.

 

Konferencję rozpoczną wystąpienia rektora Uniwersytetu Warszawskiego prof. Marcina Pałysa oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremiera Jarosława Gowina. Wystąpienia tematyczne poświęcone będą doświadczeniom zagranicznych uniwersytetów w zarządzaniu uczelnią i wygłoszą je: prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów prof. Rolf Tarrach oraz rektor Uniwersytetu Karola w Pradze prof. Tomáš Zima.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

kflo/ agt/

Tagi: ustawa 2.0 , nkn
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Retro, festyny i fandomy - raporty ze światów współczesnej kultury Retro, festyny i fandomy - raporty ze światów współczesnej kultury

Przystanek Woodstock, Mazurska Noc Kabaretowa i portal Wizaż.pl - choć wydaje się, że rzeczy tych nie łączy absolutnie nic, każda jest wyrazem życia kulturalnego współczesnych Polaków. Tomasz Szlendak i Krzysztof Olechnicki zapraszają czytelników do wspólnej refleksji nad różnymi, częstokroć skrajnie odmiennymi, sposobami uczestnictwa we współczesnej kulturze.

Więcej

Myśl na dziś

Nauka nie buduje mostów nad przepaściami myśli, lecz po prostu stoi jako tablica ostrzegawcza.  Karl Kraus
Karl Kraus

Nasz blog

Koniec schabowego? Koniec schabowego?

Zmiennokształtny makaron, mięso z probówki, wydruki z ryb czy białko z domowego reaktora – takie składniki diety proponują naukowcy. Mają być przy tym zdrowe i smaczne, a nowe prawo ułatwi ich sprzedaż.

Więcej

Tagi