Strona główna Aktualności

Naukowcy mogą zgłaszać się do udziału w tegorocznym Śląskim Festiwalu Nauki

20.06.2017 Popularyzacja nauki, Festiwale nauki, Popularyzacja

Fot. Fotolia

Wystawcy i prelegenci, którzy chcieliby zaprezentować się podczas Śląskiego Festiwalu Nauki do 30 września, mogą wysyłać zgłoszenia. Tegoroczna edycja potrwa od 30 listopada do 2 grudnia w Teatrze Śląskim i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Organizowany od ubiegłego roku Śląski Festiwal Nauki to największe popularnonaukowe wydarzenie w regionie z udziałem największych tamtejszych uczelni. Według danych organizatorów poprzednia edycja zgromadziła ponad 10 tys. osób.

 

Zaproszenie do zaprezentowania naukowych zainteresowań oraz dokonań skierowane jest do pracowników naukowych, członków studenckich kół naukowych, studentów, doktorantów, a także instytucji, z którymi współpracują oni na co dzień.

 

Propozycje popularyzujące naukę mogą dotyczyć sześciu obszarów: humanistyczno-społecznego, artystycznego, przyrodniczego, nauk ścisłych, technicznego oraz medycznego.

 

Nabór trwa do 30 września.

 

Tegoroczna, druga edycja Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach odbędzie się od 30 listopada do 2 grudnia.

 

Jak podał jeden z organizatorów - Uniwersytet Śląski, 30 listopada zorganizowany zostanie "Dzień Science On Stage" ("Nauka na scenie") w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach – w programie zaplanowano teatry naukowe i popularnonaukowy wieczór akademicki.

 

Z kolei w dniach 1-2 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać się będą wykłady, warsztaty, pokazy naukowe, eksperymenty, konkursy i wystawy oraz przedstawienia; dostępne też będą stanowiska pokazowe i centra nauki. Oprócz przestrzeni wykładowo-warsztatowej i pokazowej zbudowanej wokół wspomnianych sześciu obszarów wiedzy zaplanowano również dodatkowe strefy m.in. strefę wynalazcy i centrów nauki.

 

W programie ubiegłorocznej edycji znalazło się ponad trzysta propozycji popularnonaukowych. Ponadto w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, na łącznej powierzchni ponad 8 tys. m kw., można było m.in. zajrzeć do ponad 150 stanowisk pokazowych oraz wziąć udział w 120 wykładach i 80 warsztatach.

 

Ubiegłoroczny festiwal zorganizowały m.in. największe śląskie uczelnie, w tym Uniwersytet Śląski, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnika Śląska, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://www.slaskifestiwalnauki.pl/.

 

PAP – Nauka w Polsce

 

akp/ zan/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Historia o królestwie antynaukowości Historia o królestwie antynaukowości

"W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki" Marcina Rotkiewicza już w samym tytule obiecuje ciekawą opowieść o trzech kontrowersyjnych tematach: żywności modyfikowanej genetycznie, diecie bezglutenowej i ruchach antyszczepionkowych. I tej opowieści dostarcza - ale głównie na jeden z tych tematów.

Więcej

Myśl na dziś

Bądźmy ludźmi, choćby tak długo, póki nauka nie odkryje, że jesteśmy, czym innym.
Stanisław Jerzy Lec

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi