Strona główna Aktualności

"Innowacja jest Kobietą" - konkurs dla innowatorek

02.07.2017 Innowacje, Konkursy

Fot. Fotolia

Kobiety, które opracowały autorskie, innowacyjne rozwiązania technologiczne lub koncepcje wdrożeń już opracowanego rozwiązania, mogą wziąć udział w 7. edycji konkursu "Innowacja jest Kobietą". Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca.

W bieżącej edycji nagrodą jest prezentacja zwycięskiego projektu podczas Międzynarodowych Targów Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2017 w Norymberdze.

 

Organizator konkursu - Fundacja Kobiety Nauki – Polska Sieć Kobiet Nauki - zachęca do udziału we współzawodnictwie badaczki i wynalazczynie w konkursie pod hasłem „Innowacja jest Kobietą”. Celem konkursu jest wyłonienie innowacyjnego autorskiego (lub współautorskiego) rozwiązania technologicznego lub koncepcji wdrożenia już opracowanego rozwiązania.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 lipca 2017 roku. Wymagane dokumenty zgłoszeniowe to CV z uwzględnieniem osiągnięć naukowych, krótki opis projektu (do 1 strony) oraz opis implementacji (do 1 strony). Zgłoszenia należy przesłać na adres: kontakt@kobietynauki.org  z dopiskiem "Konkurs".

 

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie organizatora http://www.kobietynauki.org/in-the-news/uwagauwaga-rozpoczynamy7edycjekonkursuinnowacjajestkobieta

 

W zeszłym roku jury nagrodziło nagrodziło dwie osoby: dr Izabelę Sabałę reprezentującą Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Nagrodę zdobył zaproponowany przez nią nowy enzym - "hydrolaza peptydioglikanowa" - produkowany przez gronkowca złocistego - Staphylococcus aureus. Drugą laureatką była dr Joanna Szafraniec z Katedry Technologii Postaci Leku i Biofarmacji, Wydziału Farmaceutycznego, Collegium Medicum UJ. Jury nagrodziło przedstawiony przez nią nowy typ nanonośników: aktywnych związków lipofilowych „Lip-o-Caps”.

 

Ideą organizatora konkursu - Fundacji Kobiety Nauki jest stworzenie pierwszej w Polsce sieci łączącej polskie uczone. Badaczki z pomocą fundacji chcą dzielić się swoimi doświadczeniami, nawiązywać kontakty, a także poszukiwać partnerek i partnerów do wspólnych projektów naukowych.

 

Celem fundacji jest popularyzowanie osiągnięć polskich badaczek oraz wspieranie naukowczyń na każdym etapie rozwoju ich kariery.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

szz/ zan/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Historia o królestwie antynaukowości Historia o królestwie antynaukowości

"W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki" Marcina Rotkiewicza już w samym tytule obiecuje ciekawą opowieść o trzech kontrowersyjnych tematach: żywności modyfikowanej genetycznie, diecie bezglutenowej i ruchach antyszczepionkowych. I tej opowieści dostarcza - ale głównie na jeden z tych tematów.

Więcej

Myśl na dziś

Bądźmy ludźmi, choćby tak długo, póki nauka nie odkryje, że jesteśmy, czym innym.
Stanisław Jerzy Lec

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi