16.07.2018
PL EN
04.07.2017 aktualizacja 04.07.2017

Trwa rejestracja na Narodowy Kongres Nauki w Krakowie

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Rozpoczęła się rejestracja na Narodowy Kongres Nauki w Krakowie. Podczas spotkania, które odbędzie się 19 i 20 września 2017 roku, resort nauki ma ogłosić założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym.

Podczas Kongresu zostanie przedstawiona i poddana dalszej debacie koncepcja nowych ram ustawowych dla szkolnictwa wyższego w Polsce. Narodowy Kongres Nauki będzie stanowił także podsumowanie debaty, która toczyła się m.in. podczas konferencji programowych NKN w dziewięciu ośrodkach akademickich kraju.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Narodowym Kongresie Nauki powinny wypełnić formularz rejestracyjny na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego http://www.nauka.gov.pl/narodowy-kongres-nauki/.

Podczas kongresu debatę środowiskową podsumuje przewodniczący Rady NKN prof. Jarosław Górniak. Po nim głos zabierze minister nauki Jarosław Gowin, który w ciągu 1,5 godziny przedstawić ma założenia nowej Ustawy dotyczącej uczelni - ustawy 2.0.

Kolejne panele na konferencji poświęcone będą: ścieżkom kariery, ewaluacji, organizacji, a także finansowaniu szkolnictwa wyższego i nauki

Narodowy Kongres Nauki odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2018