Strona główna Aktualności
Narodowy Kongres Nauki

Zakończono rejestrację na Narodowy Kongres Nauki

31.07.2017 Uczelnie, Narodowy Kongres Nauki, Prawo, Uczelnie i instytucje naukowe

Fot. Fotolia

Zakończono rejestrację na Narodowy Kongres Nauki w Krakowie. Podczas spotkania, które odbędzie się 19 i 20 września 2017 roku, resort nauki ma ogłosić założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym.

Zainteresowanie Narodowym Kongresem Nauki przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Mimo iż znacznie zwiększono planowany wcześniej limit miejsc, limit ten został wyczerpany.

 

Na rejestrację większej liczby osób nie pozwala pojemność obiektu. Jeśli pojawią się takie możliwości, organizatorzy rozważą otwarcie dodatkowej rejestracji na początku września. Informacje o tym pojawią się na stronie www.nkn.gov.pl i profilach społecznościowych NKN - poinformował przedstawiciel organizatorów.

 

19 i 20 września obrady Kongresu będą transmitowane online na stronach internetowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz NKN (www.nkn.gov.pl), gdzie również zostaną umieszczone pliki z zarejestrowanymi debatami.

 

Na stronie tej można też znaleźć zapis wideo ze wszystkich dotychczasowych konferencji programowych Narodowego Kongresu Nauki, opinie i analizy. Organizatorzy kongresu zapraszają do włączenia się do debaty i przesyłania swoich uwag na adres: nkn@nauka.gov.pl

 

Podczas wrześniowego Kongresu zostanie przedstawiona i poddana dalszej debacie koncepcja nowych ram ustawowych dla szkolnictwa wyższego w Polsce. Narodowy Kongres Nauki będzie stanowił także podsumowanie debaty, która toczyła się m.in. podczas konferencji programowych NKN w dziewięciu ośrodkach akademickich kraju.

 

Podczas kongresu debatę środowiskową podsumuje przewodniczący Rady NKN prof. Jarosław Górniak. Po nim głos zabierze minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin, który w ciągu 1,5 godziny przedstawić ma założenia nowej Ustawy dotyczącej uczelni - ustawy 2.0.

 

Kolejne panele na konferencji poświęcone będą: ścieżkom kariery, ewaluacji, organizacji, a także finansowaniu szkolnictwa wyższego i nauki

 

Narodowy Kongres Nauki odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

zan/ agt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju

Nowe kompendium wiedzy o polskich pradziejach przygotowywano przez ponad 5 lat i wydano na nie 1,4 mln zł. Mimo, że publikację wydano również w wersji elektronicznej, dostęp do niego będą mieli nieliczni. Wielka szkoda.

Więcej

Tagi