Strona główna Aktualności
Technologie

Opowiedz o nauce lub technologiach i wygraj stypendium

01.09.2017 Technologie, Konkursy, Popularyzacja nauki, Technologia, Popularyzacja

Fot. materiały prasowe

Rusza konkurs na prezentację projektów badawczych i akcji społecznych E(X)plory 2018. Pasjonaci nauki w wieku od 13 do 20 lat mają szansę na wygranie stypendiów nawet do 10 tys. zł i wyjazdy na zagraniczne festiwale naukowe.

"Jeśli obserwujesz to, co się wokół Ciebie dzieje, jesteś ciekawy świata, często pytasz >jak<, >dlaczego< i >po co< - to znaczy, że Konkurs Naukowy E(x)plory jest właśnie dla Ciebie! Szukamy osób zafascynowanych sztuczną inteligencją, innowacyjnymi rozwiązaniami, badających otaczającą nas przyrodę lub po prostu mających niezwykły pomysł na projekt społeczny" – mówi Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii - organizatora konkursu.

 

Rekrutacja do kolejnej edycji potrwa do 31 grudnia. Swoje autorskie projekty naukowo-badawcze oraz społeczne mogą zgłaszać uczniowie i studenci. Autorzy najlepszych pomysłów i prezentacji wygrają stypendia oraz wyjazdy na zagraniczne edycje podobnych konkursów.

 

W pierwszym etapie Młodzi Naukowcy zgłaszają projekty za pośrednictwem formularza on-line zamieszczonego na stronie www.explory.pl Najlepsze zgłoszone w tym etapie projekty przechodzą do etapu regionalnego. Ich autorzy prezentują wyniki swoich badań na Regionalnych Festiwalach Naukowych E(x)plory odbywających się w różnych miastach Polski w okresie wiosennym, od marca do maja. Spośród prezentowanych prac jury wyłania najlepsze, które przechodzą do ostatniego etapu.

 

Finał odbywa się jesienią 2018 w ramach Gdynia E(x)plory Week. Nagrodą główną jest stypendium naukowe w wysokości 10 tys. zł, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 7 tys. zł i 5 tys. zł. Osoby wyróżnione, podobnie jak finaliści, będą mogły wyjechać na zagraniczne konkursy naukowe dla młodzieży, między innymi w USA, Rumunii, Holandii i Belgii.

 

Konkurs daje Młodym Naukowcom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.

 

Konkurs Naukowy E(x)plory od 6 lat organizowany jest przez Fundację Zaawansowanych Technologii. Jest częścią Programu E(x)plory, który wspiera utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promuje ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

 

Nauka w Polsce

 

kol/ zan/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi