Strona główna Aktualności
Uczelnie

SGH wśród najlepszych kierunków magisterskich z zarządzania

12.09.2017 Uczelnie, Uczelnie i instytucje naukowe

Fot. Fotolia

Szkoła Główna Handlowa to jedyna polska uczelnia, która znalazła się w rankingu "Financial Times" na najlepsze na świecie programy magisterskie z zarządzania. Najlepszy w zestawieniu jest kierunek prowadzony przez szwajcarski Uniwersytet St. Gallen.

W rankingu Global Masters In Management przygotowywanym przez Financial Times znalazło się 95 najlepszych programów magisterskich na całym świecie.

 

W rankingu znalazła się tylko jedna uczelnia z Polski: Szkoła Główna Handlowa. W zestawieniu znalazły się aż dwa programy magisterskie oferowane przez SGH. Program CEMS Master In Management współorganizowany przez SGH w sojuszu CEMS zajął 9. miejsce, natomiast „tradycyjny” kierunek zarządzanie awansował na miejsce 68 (z 73.).

 

Na czele znajduje się szwajcarski uniwersytet z St. Gallen, drugie miejsce zajmuje HEC z Paryża, na trzecim miejscu – hiszpańska IE Business School. Uniwersytet Korwina w Budapeszcie jest 70., a Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze 82.

 

"Wyniki rankingu to kolejny sygnał, że absolwenci zarządzania w SGH świetnie radzą sobie na rynku pracy. Średnie zarobki ankietowanych absolwentów zarządzania wyniosły 48 090 USD według parytetu siły nabywczej (wzrost z 45374 USD w 2016 r.). Aż 93 proc. ankietowanych znalazło pracę w ciągu trzech miesięcy od zakończenia studiów. Zarządzanie w SGH jest jedynym bezpłatnym kierunkiem w zestawieniu dziennika" - informuje uczelnia na swojej stronie internetowej.

 

Na pozycję w rankingu "Financial Times" Global Masters In Management składają się wyniki z trzech obszarów badania. Pierwszym są ankiety przeprowadzane wśród absolwentów badanego kierunku, w których odpowiadają oni na pytania dotyczące ich kariery zawodowej, wysokości zarobków czy osiągnięć założonych zawodowych celów. Drugim obszarem są pytania o różnorodność szkoły pod względem m.in. odsetka kobiet wśród kadry naukowej, cudzoziemców wśród studentów, wykładowców itd. W trzecim obszarze wzięto pod uwagę tzw. internacjonalizację, czyli m.in. udział w programach międzynarodowych, czyli mobilność pracowników, studentów a także naukę języków obcych.

 

Szczegółowe wyniki rankingu są dostępne na stronie: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-management-2017

 

Nauka w Polsce

 

ekr/ zan/

Tagi: sgh , ft
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi