Strona główna Aktualności
Uczelnie

W piątek rusza Welcome Point - punkt informacyjny dla zagranicznych studentów UW

14.09.2017 Uczelnie, Uczelnie i instytucje naukowe

Fot. Fotolia

W piątek Uniwersytet Warszawski otwiera Welcome Point – punkt, w którym studenci zagraniczni znajdą pomoc w pierwszych dniach pobytu na warszawskiej uczelni. Przeszklony pawilon będzie stać na Małym Dziedzińcu kampusu głównego do 15 października.

W WP będzie można uzyskać informacje dotyczące pobytu na UW. Pracownicy skierują do właściwej jednostki, pomogą w załatwieniu formalności, powiedzą, jak korzystać z biblioteki, założyć konto e-mail, zarejestrować się na przedmioty. Przekażą informacje o organizacjach studenckich działających na UW, kursach językowych czy aktywnościach sportowych i kulturalnych - informuje UW w komunikacie na swojej stronie internetowej.

 

Punkt będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 16.30. Po 15 października WP będzie działać online, za pośrednictwem strony www.welcome.uw.edu.pl.

 

WP współpracuje z uniwersyteckimi biurami: ds. rekrutacji, współpracy z zagranicą, ds. studenckich oraz pozostałymi jednostkami. Koordynatorką Welcome Pointu jest Katarzyna Basisty (pracująca dotychczas w Sekcji Zagranicznej Biura Spraw Studenckich), której we wrześniu i październiku w prowadzeniu punktu będą pomagać studenci UW.

 

„Idąc za przykładem najlepszych uczelni zagranicznych planujemy szerokie działania, które sprawią, że studenci cudzoziemscy będą na uniwersytecie czuli się jeszcze lepiej niż obecnie, a ich pojawiające się problemy będą rozwiązywane szybciej. Jednym z takich projektów jest właśnie Welcome Point” – wyjaśnia prorektor UW ds. naukowych, dr hab. Maciej Duszczyk.

 

Takie centra istnieją np. we Włoszech, Niemczech czy w Szwajcarii, m.in. na University of Lausanne, gdzie studenci zagraniczni stanowią 27 proc. wszystkich uczących się, a prawie połowa kadry naukowej to obcokrajowcy.

 

Na Uniwersytecie Warszawskim – jak podaje uczelnia- studiuje najwięcej obcokrajowców w Polsce, a ich liczba z roku na rok rośnie. Obecnie na studiach pełnych, częściowych i doktoranckich uczy się rocznie blisko 4,4 tys. osób z zagranicy.

 

Jedną ze studentek pracujących w Welcome Point będzie Jaśmina Kasenko, która studiuje filologię angielską, a dodatkowo uczy się języka francuskiego i rosyjskiego. Brała udział w projekcie koordynowanym przez Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu oraz Ośrodek Kultury Francuskiej. „Pomagaliśmy w aklimatyzacji studentom z zagranicy, którzy podjęli naukę na warszawskich uczelniach. Miałam także możliwość poznania sytuacji zagranicznych studentów na paryskich uczelniach. Ta praca pozwala mi na rzeczywisty kontakt z osobami pochodzącymi z różnych środowisk i reprezentującymi różnorodne kultury, uczy empatii i zrozumienia. Potrafię wyobrazić sobie, z jakimi problemami mogą borykać się studenci, którzy dopiero przyjechali do nowego kraju” – mówi cytowana w komunikacie Jaśmina Kasenko.

Fot. Fotolia

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi