Strona główna Aktualności
Uczelnie

Wydział poznańskiej AWF w Gorzowie Wlkp. otrzymał od miasta 100 tys. zł

14.09.2017 Uczelnie, Uczelnie i instytucje naukowe

Fot. Fotolia

Rozwój naukowy kadry pedagogicznej i doposażenie laboratoriów – na te cele samorząd Gorzowa Wielkopolskiego przekazał 100 tys. zł Zamiejscowemu Wydziałowi Kultury Fizycznej poznańskiej AWF w Gorzowie Wielkopolskim.

W środę dokumenty potwierdzające przekazanie finansowego wsparcia podpisali: prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki i rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu Dariusz Wieleński. Pomoc finansowa dla uczelni jest realizowana zgodnie z uchwałami podjętymi w tej sprawie przez Radę Miasta Gorzowa Wlkp. w 2016 i br.

 

Dyrektor Wydziału Promocji i Informacji gorzowskiego magistratu Marta Liberkowska poinformowała PAP, że obie uchwały wskazują, że dotacja jest przeznaczona na dofinansowanie kosztów rozwoju naukowego pierwszoetatowej kadry naukowo-dydaktycznej, przewodów doktorskich i habilitacyjnych, postępowań o nadanie stopni naukowych oraz doposażenie laboratoriów.

 

Dodała, że wsparcie finansowe dotyczyć może wyłącznie nauczycieli akademickich, dla których AWF stanowi podstawowe miejsce pracy (w rozumieniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym).

 

Pieniądze zostaną przekazane uczelni w dwóch transzach po 50 tys. zł - do 15 września i 30 października tego roku.

 

ZWKF to najstarsza uczelnia wyższa w Gorzowie. Wydział został powołany w 1971 r. Obecnie kształci ponad 550 studentów na trzech kierunkach studiów I i II stopnia. Są to: kultura fizyczna, dietetyka i fizjoterapia. „Tegoroczny nabór jeszcze trwa, liczba studentów będzie większa” – mówił w środę podczas spotkania dziekan Wydziału Leszek Zguczyński. (PAP)

 

mmd/ ekr/

Tagi: awf
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi