Strona główna Aktualności
Uczelnie

Ponad 3,3 mln zł na m.in. staże dla studentów rzeszowskiej uczelni

20.09.2017 Uczelnie, Uczelnie i instytucje naukowe

Fot. Fotolia

Ponad 3,3 mln zł przeznaczy WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa na płatne staże dla studentów oraz rozwój Akademickiego Biura Karier. Uczelnia na realizację trzech projektów otrzymała pieniądze z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej Przemysław Pawlak, dwa spośród dofinansowanych projektów dotyczą płatnych staży dla studentów.

 

„Łączna ich wartość to prawie 2,5 mln zł. Cała kwota zostanie przeznaczona na staże dla naszych studentów. Do 2020 roku ze stażu skorzysta około 30 proc. studentów. Każdy z uczestników projektu zostanie wysłany na prawie trzymiesięczny płatny staż w firmie lub instytucji odpowiadającej profilowi jego studiów” – dodał.

 

Student w czasie odbywania stażu otrzyma stypendium w wysokości ponad 6 tys. zł. Uczelnia pokryje także koszty zakwaterowania osobom, które będą realizować staż poza miejscem zamieszkania.

 

Pozostałe pieniądze z dotacji z NCBiR - 900 tys. zł przeznaczone będą na rozwój Akademickiego Biura Karier.

 

Jak zaznaczył Pawlak, projekt realizowany będzie od 2018 i potrwa dwa lata. „Jego głównym celem jest podniesienie kompetencji studentów, tak, aby mogli łatwiej odnaleźć się na rynku pracy” – wyjaśnił rzecznik.

 

W ramach projektu studenci i absolwenci będą mogli skorzystać m.in. ze wsparcia doradców zawodowych, którzy pomogą w rozwijaniu ich umiejętności zawodowych. Projekt zakłada także organizacje spotkań z pracodawcami dotyczących np. pracy w służbach mundurowych, urzędach i w zawodach prawniczych.

 

Pawlak podkreślił, że studenci będą również poznawać m.in. metody poszukiwania pracy i rekrutacji, sposoby zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz kreowania pomysłu na biznes. „Z projektu skorzystają także pracownicy Akademickiego Biura Karier, którzy będą uczestniczyć w szkoleniach podnoszących ich kompetencje” – dodał.

 

W realizacji tego projektu uczelnia będzie współpracować z urzędami pracy oraz organizacjami zrzeszającymi pracodawców.

 

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa kształci ok. 4,5 tys. studentów.

 

Wojciech Huk (PAP)

 

huk/ ekr/

Tagi: ncbr
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi