Strona główna Aktualności
Technologie

130 studentek informatyki uczestniczy w obozie Women in Tech Camp

22.09.2017 Technologie, Technologia

Fot. Fotolia

130 najzdolniejszych studentek informatyki z całej Polski weźmie udział w obozie Women in Tech Camp. Przez pięć dni będą pogłębiać wiedzę programistyczną i planować spektakularną karierę w branży IT. Pomoże im w tym 50 mentorek i mentorów z najlepszych firm high tech.

Women in Tech Camp to największe w Europie spotkanie inspiracyjne dla dziewczyn w IT. Obóz odbędzie się w dniach 25-29 września br. w Górach Świętokrzyskich, w miejscowości Chrusty (k. Kielc).

 

Podczas pięciu intensywnych dni dziewczyny będą tworzyć projekty informatyczne i uczestniczyć w warsztatach z zakresu nowych technologii. Już pierwszego dnia wezmą udział w Hakatonie dla Dobra i warsztatach przybliżających świat sztucznej inteligencji. W programie znalazł się także Dzień Kariery połączony z minitargami pracy i Dzień Role Models, podczas którego uczestniczki będą miały szansę porozmawiać z kobietami, które odniosły sukcesy i tworzą dziś najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne na całym świecie. Spotkają się także z najważniejszymi organizacjami humanitarnymi, aby zastanowić się, wspólnie jak działać dla dobra m.in. swojej społeczności.

 

Women in Tech Camp jest częścią programu IT for SHE, który wpiera kobiety wiążące swoją przyszłość z nowymi technologiami. Powstał przy współpracy Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji i siedmiu firm technologicznych: Cisco, Ericsson, Intel, Citi, Goldman Sachs, Roche i IGT.

 

Celem programu IT for SHE jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. W Polsce tylko 13 proc. studentów informatyki to kobiety. W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. Niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się w Polsce na 50 tys., a w Europie, do roku 2020 - na 1 milion.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ agt/

Tagi: informatyka
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju

Nowe kompendium wiedzy o polskich pradziejach przygotowywano przez ponad 5 lat i wydano na nie 1,4 mln zł. Mimo, że publikację wydano również w wersji elektronicznej, dostęp do niego będą mieli nieliczni. Wielka szkoda.

Więcej

Tagi