Strona główna Aktualności
Uczelnie

4,6 mln zł z UE na podnoszenie kwalifikacji studentów WSPiA w Rzeszowie

04.10.2017 Uczelnie, Uczelnie i instytucje naukowe, Student

Fot. Fotolia

Warsztaty z marketingu internetowego i działalności gospodarczej, szkolenia z prawniczego języka angielskiego, czy symulator biznesowy znalazły się wśród bezpłatnych zajęć dla studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Uczelnia pozyskała na ten cel 4,6 mln zł z UE.

Zdaniem rzecznika WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej Przemysława Pawlaka proponowane praktyczne zajęcia i szkolenia pozwolą studentom na podnoszenie kwalifikacji i przygotują ich do rozpoczęcia pracy zaraz po studiach.

 

Są to dodatkowe zajęcia, których nie obejmuje tok studiów. Zajęcia podnoszące kompetencje realizowane będą w ramach czterech różnych projektów do 2020 r. Pawlak zauważył, że dzięki temu w najbliższych latach będą mogli skorzystać z nich wszyscy studenci rozpoczynający naukę w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

 

Studenci kierunku Administracja/Zarządzanie mogą skorzystać z symulatora biznesowego, który pokaże jak założyć i prowadzić wirtualną firmę; w warsztatach dotyczących rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz z marketingu internetowego. Projekt ten umożliwia też uczestnictwo w wizytach studyjnych u pracodawców, w instytucjach wspomagających prowadzenie biznesu. Odbywać się będą również spotkania dotyczące startupów i rozwijania własnego pomysłu na biznes.

 

Dla osób rozpoczynających studia II stopnia na kierunku Administracja uczelnia oferuje udział w nowej anglojęzycznej specjalności „Management of Transport, Shipping, Logistics”.

 

Wartość projektu, w ramach którego uruchomiona zostanie ta specjalność to prawie 1,2 mln zł.

 

„Management of Transport, Shipping, Logistics to unikatowa specjalność, która kształcić będzie specjalistów na potrzeby jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż usługowych. Absolwenci będą potencjalnymi pracownikami m.in. firm transportowych, spedycyjnych oraz u operatorów usług logistycznych” – zapewnił Pawlak.

 

Szkolenia na tej specjalności poprowadzą m.in. eksperci z zakresu logistyki, transportu, otoczenia portów lotniczych, rozwiązań telekomunikacyjnych i informatycznych oraz wykładowcy z Niemiec, Hiszpanii i Czech.

 

Z kolei dla studentów Prawa przygotowano m.in. certyfikowane szkolenia językowe TOLES z prawniczego języka angielskiego oraz dodatkowe zajęcia praktyczne w uczelnianej Klinice Prawa. Studenci będą mogli uczestniczyć w ścieżkach aplikacyjnych, czyli dodatkowych zajęciach z profesji prawniczych, które poprowadzą doświadczeni adwokaci, sędziowie, prokuratorzy i radcy prawni. W planach są także symulowane rozprawy sądowe, pokazujące praktyczne aspekty zawodów prawniczych.

 

Studenci Bezpieczeństwa wewnętrznego mogą odbyć certyfikowane szkolenia pracownika ochrony osób i mienia, praktyczne zajęcia na profesjonalnej strzelnicy, a także uczestniczyć w wizytach studyjnych u pracodawców z sektora ochrony osób i mienia. (PAP)

 

autor: Agnieszka Pipała

edytor: Ewelina Krajczyńska

 

api/ ekr/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi