Strona główna Aktualności

101 atrakcji na Kolejnej Nocy Lotnictwa - w piątek w Warszawie

07.10.2017 Popularyzacja nauki, Popularyzacja

Fot. Fotolia

101 atrakcji przewidziano na największej w Warszawie nocnej imprezie edukacyjnej promującej technologie lotnicze i kosmiczne oraz zawody inżynierskie. Odbędzie się ona w piątek w warszawskim Instytucie Lotnictwa.

8. Noc Lotnictwa odbędzie się w piątek 13 października w godzinach 17:00-23:00 na terenie Instytutu Lotnictwa w Warszawie (Aleja Krakowska 110/114). Wstęp jest wolny.

 

Impreza jest skierowana do wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki - także dla dzieci. Uczestnicy będą mogli spotkać pilotów cywilnych i wojskowych, spadochroniarzy, przedstawicieli warszawskich lotnisk, inżynierów, astronomów, kosmonautów, naukowców, studentów.

 

Można będzie zobaczyć samoloty - w tym odrzutowy myśliwiec Mig 29, samolot transportowy PZL M28 Skytruck/Bryza, śmigłowce (także wielozadaniowy Mi 8), szybowce, bezzałogowce - często nazywane dronami, a nawet wiatrakowiec i rakiety. Instytut zaprezentuje nowoczesne laboratoria, największy tunel aerodynamiczny w Europie Środkowo-Wschodniej, jedną z największych na świecie komorę próżniową do testowania silników lotniczych, roboty, symulatory lotu, wystawy i pokazy, osiągnięcia studentów i uczelni, instytutów badawczych i linii lotniczych. Będzie nawet pneumatyczne działo stosowane do badania skutków zderzeń samolotów z ptakami (ale nie przewiduje się strzelania z niego).

 

Na tarasie Instytutu warszawski oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii zorganizuje obserwację nieba, a spotterzy będą mogli obserwować lądujące i startujące samoloty na lotnisku im. F. Chopina na Okęciu. Podczas Hackathonu kilka zespołów będzie tworzyć oprogramowanie, które pozwoli na rozwiązanie konkretnego problemu inżynieryjnego. Nie zabraknie z modelu nowego środka transportu HYPERLOOP, będącego połączeniem technologii lotniczej oraz kolejowej.

 

Organizatorzy przygotowali 101 atrakcji. Ich dokładny program znajduje się na stronach: www.nocwinstytucielotnictwa.pl  oraz www.facebook.com/nocwinstytucielotnictwa

 

Podczas poprzedniej, 7. edycji Instytut odwiedziło ponad 30 tys. osób. Dotychczas zaprezentowało się ponad 140 firm, instytucji i urzędów zajmujących się lotnictwem. Patronat honorowy nad 8. Nocą w Instytucie Lotnictwa objął Serwis PAP - Nauka w Polsce. (PAP)

 

Autor: Paweł Wernicki

Edytor: Anna Ślązak

 

Nauka w Polsce

 

pmw/ zan/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju

Nowe kompendium wiedzy o polskich pradziejach przygotowywano przez ponad 5 lat i wydano na nie 1,4 mln zł. Mimo, że publikację wydano również w wersji elektronicznej, dostęp do niego będą mieli nieliczni. Wielka szkoda.

Więcej

Tagi