Strona główna Aktualności
Technologie

Studenci UE w Katowicach z dziekanatem w kieszeni

11.10.2017 Technologie, Technologia

Fot. Fotolia

Plany zajęć, informacje kontaktowe wykładowców i ogłoszenia z dziekanatów - to student Uniwersytetu Ekonomicznego (UE) w Katowicach może teraz sprawdzić w kilka sekund. Z początkiem roku akademickiego uczelnia zaprezentowała oficjalną aplikację mobilną - UEKatGuide.

Już w pierwszym tygodniu od premiery aplikację UEKatGuide pobrano ponad 1300 razy.

 

Jak podaje uczelnia, ponad 30 proc. odwiedzających stronę www.ue.katowice.pl korzysta z urządzeń mobilnych. To z myślą o nich uniwersytet stworzył darmową aplikację, dzięki której szybko i wygodnie można sprawdzić najważniejsze informacje dotyczące studiowania, ustawić powiadomienia o zbliżających się zajęciach czy znaleźć dane kontaktowe do wykładowców. Dodatkowo dla studentów pierwszych lat i kandydatów na studia uczelnia przygotowała szereg udogodnień pozwalających odnaleźć się nie tylko na terenie kampusu, ale również w mieście. Mapa kampusu z oznaczeniem budynków i parkingów, przewodnik po Śląsku czy dojazd do Katowic to tylko kilka pozycji z listy.

 

Aplikacja dla użytkowników Androida dostępna jest w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i rosyjskiej. Dla użytkowników korzystających z systemu iOS aplikacja będzie dostępna już w przyszłym miesiącu. Najnowsze rozwiązanie w postaci UEKatGuide pozwala użytkownikom na udogodnienia dostępne w najpopularniejszych aplikacjach – m.in. dodawanie informacji do kalendarza, personalizację głównego panelu informacyjnego, czy otrzymywanie interesujących powiadomień.

 

Jak podkreśliła dyrektor Biura Komunikacji Marketingowej UE Edyta Lachowicz-Santos, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach stale rozwija się w obszarze nowych mediów. „Dowodem na to jest responsywny, czyli dostosowany do różnych urządzeń - w tym mobilnych - serwis uczelni. Jest on także przyjazny dla osób niepełnosprawnych" - powiedziała.

 

UEKatGuide to nie pierwsza aplikacja mobilna uniwersytetu. Pod koniec 2014 r. powstała aplikacja, która w każdej chwili i dowolnym miejscu zapewniała dostęp do aktualnych informacji i wydarzeń na uczelni. W lutym 2016 r. uczelnia oddała z kolei do użytku Platformę „Ambasadorzy Zagraniczni”, która ma także swój odpowiednik w postaci aplikacji mobilnej „Alumni UEKatowice”. Dzięki niej przyszli studenci z zagranicy - i nie tylko - mogą porozmawiać we własnym języku o uczelni, życiu studenckim, a także o studiowaniu na Śląsku. Pomagają im w tym ambasadorzy – absolwenci uniwersytetu z całego świata, których w łatwy sposób można odnaleźć na mapie i bezpośrednio się z nimi skontaktować.

 

W marcu tego roku uniwersytet wystartował także z komunikacją na Snapchacie, tworząc Helę – rodzaj awatara, za pomocą którego uczelnia prowadzi narrację publikowanych postów. Ponadto we wrześniu 2015 r., jako pierwsza uczelnia w kraju, UEK przygotował dla użytkowników Snapchata specjalny geofiltr.

 

W roku akademickim 2016/2017 liczba fanów w poszczególnych mediach społecznościowych prowadzonych przez UE Katowice wzrosła (r/r) odpowiednio na: Facebooku PL o 8 proc., Facebooku EN o 4 proc., Twitterze o 22 proc., YouTubie o 14 proc., VKontakte o 1 proc., Instagramie o 75 proc.

 

Jak podkreślają przedstawiciele uczelni, zarówno platformę „Ambasadorzy Zagraniczni”, jak i najnowszą aplikację - UEKatGuide stworzyli studenci informatyki na Wydziale Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. (PAP)

 

autor: Anna Gumułka

edytor: Ewelina Krajczyńska

 

lun/ ekr/

Tagi: uek
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju

Nowe kompendium wiedzy o polskich pradziejach przygotowywano przez ponad 5 lat i wydano na nie 1,4 mln zł. Mimo, że publikację wydano również w wersji elektronicznej, dostęp do niego będą mieli nieliczni. Wielka szkoda.

Więcej

Tagi