Strona główna Forum

Forum

Dzisiejsze wpisy Odpowiedz
Nauka w Polsce Zdrowie Ekspert: można i należy przewidzieć ostatnie chwile życia...
~ 09.09.2012, 12:37

Podzielcie się tym co widzi słyszy i czuje umierający.
Szczególnie i dużo zastanawia się nad ostatnimi chwilami, czemu już, a może jeszcze kilka tygodni, będą imieniny itp., nie poddaje się prawie do ostatniej chwili.
Ksiądz śpieszy się oczywiście z ostatnim namaszczeniem, ale wcześniej zadaje pytania i już wie ile jeszcze ma czasu.
A sam umierający zaczyna zauważać ten pokój w którym jest jego łóżko jako coraz piękniejszy, tak ładnie pomalowany: tyle zieleni i jakie piękne to bordo.
Co w następnej kolejności widzi liczby 144000ooo...; 85; 8600.
Zadaje pytania które są odzwierciedleniem psychiki umierającego i tego jakim był przez swoje życie.
Niektórym wydaje się, że te rozmowy są niezrozumiałe, bo jak można pomyśleć gdy umierający pyta czy jakaś tam ..... jeszcze poczeka?
A potem to wszystko staje sie tak bolesne, że umierający już nie chce, nie chce aby mu zwilżać usta, co miałoby niby mu pomóc, najdziwniejsze jest to, że umierający ostatnie dni praktycznie nie śpi, a ten ostatni czas umierania trwał dwa do trzech dni.
To o czym piszę osobiście doświadczyłem, odpowiedzi na liczby 144000ooo... i 85 znalazłem, ale nie mogę odnaleźć odpowiedzi na 8600?
Z pewnością niedużo osób słyszało to co mówili umierający w ostatnich chwilach ale jeśli tacy są to podzielcie się, człowiek który jest pomiędzy "dwoma światami" mówi i widzi ciekawie, ma bardzo cenne myśli i spostrzeżenia.
Umierający nawet powiedział bliskim, że: ale Ty jestes żółty, a Ty nie, nie trochę żółty jesteś, ale nie tak bardzo. I co z tego może wynikać na przyszłość? czy jest to przepowiednia ich życia i tego jak umrą? w jakim wieku?
Dziękuję za ciekawe wpisy i informacje z ostatnich chwil Twoich bliskich, są to bardzo doniosłe chwile, w których Ci co pozostają przeżywają chwile niesamowite (piękne i odrażające), poznając siebie na nowo.
~Maciej 16.06.2016, 15:05

Umierający nie odchodzą sami. W przechodzeniu do wieczności towarzyszą im ich bliscy - wcześniej zmarli krewni i przyjaciele. Wiemy to na podstawie relacji personelu medycznego - lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy i opiekunów chorych, którzy będąc najbliżej umierających pacjentów, obserwują ich zachowania i słyszą rozmowy. http://www.potamtejstronie.pl/nadchodzi/nie_sami.html
Osoby umierające przez jakiś czas przebywają pomiędzy dwoma światami, tym fizycznym i nie fizycznym, do którego powracają po czasowym pobycie w świecie fizycznym. Widzą umarłych bliskich i z nimi rozmawiają. To co osobom towarzyszącym umierającym wydaje się być majaczeniem, jest komunikacją z tamtą stroną. Umieranie nie jest niczym więcej, jak tylko opuszczaniem ciała przez naszą świadomość, która jest nieśmiertelna. Polecam lektury książek na ten temat. Możecie zacząć od książki Anity Moorjani "Umrzeć by stać się sobą" i innym relacjami z pogranicza śmierci. Jest na tym świecie coraz więcej osób, które komunikują się tymi, którzy przeszli na tamtą stronę. Tam jest świat, który zaczynamy się dopiero poznawać. Na pewno nie jest tak, że umieramy, zakopują nas w ziemi i to byłoby na tyle. My nigdy nie umieramy, tylko zmieniamy środowisko, w którym się znajdujemy.
Odpowiedz

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Newsletter

Książka

Polskie tłumaczenie jednego z najważniejszych źródeł o historii Egiptu Polskie tłumaczenie jednego z najważniejszych źródeł o historii Egiptu

Do odczytania hieroglifów w 1822 r. jego zapiski stanowiły jedno z najważniejszych źródeł na temat historii faraonów Egiptu. Ukazało się pierwsze polskie tłumaczenie tekstów pozostawionych przez Manethona - kapłana egipskiego, który żył ponad 2 tys. lat temu.

Więcej

Kalendarium

wystartował statek kosmiczny Apollo 15
Władysław Jagiełło zainaugurował działalność odnowionej Akademii Krakowskiej
Guglielmo Marconi przeprowadził pierwszą publiczną próbę radia
Więcej

Nasz blog

Rektorzy, naukowcy! Doceńcie rolę popularyzacji! Rektorzy, naukowcy! Doceńcie rolę popularyzacji!

Rola komunikacji naukowej na polskich uczelniach wciąż nie jest dostatecznie doceniona. Ani przez naukowców, ani przez władze uczelni. Zdawałoby się, że prezentowanie osiągnięć naukowców to zadanie biur prasowych. Te jednak często mają ustalone zupełnie inne priorytety.

Więcej

Myśl na dziś

Nauka jest kłótliwa i piękna. Jeśli chcesz mieć z nią coś do czynienia, musisz prowadzić wiecznie proces sądowy.
Isaac Newton

Tagi