Strona główna Forum

Forum

Dzisiejsze wpisy Odpowiedz
Nauka w Polsce Uczelnie Gowin: chcemy dać doktorom możliwość kierowania zespołami
~ 18.05.2017, 19:38

Ciekawi mnie kogo aż tak boli istnieje instytutów badawczych, że Minister chce, aby one na siłę zostały bieda-wydziałami uczelni? Lepiej byście się wzięli za ukrócenie patologii na uczelniach, gdzie profesorowie kręcą w najlepsze prywatę na sprzęcie kupowanym za pieniądze z grantów czy dofinansowania z UE.

Pracuję w instytucie badawczym, podlegającym pod jedno z innych ministerstw, który nie został przewidziany do włączenia do NITu (i dzięki Bogu). Z tego względu zabiorą nam dotację statutową w ciągu paru następnych lat. Już w tej chwili w 90% utrzymujemy się ze zleceń od przemysłu (gównie prace komercyjne, choć też trochę badawczych). Pytanie brzmi, co nas w tym momencie w jakikolwiek sposób wiąże z MNiSW poza ustawą i jakie z tego "związku" my mamy benefity poza byciem pionkiem w czyichś gierkach?

Już lepiej gdyby zmienili nas w spółkę czysto komercyjną. Już i tak utrzymujemy się sami, nie podlegalibyśmy pod absurdy prawa o zamówieniach publicznych, a do tego pracownicy chętni na doktoraty i prowadzenie działalności naukowej mogliby robić to gdzie by chcieli, a nie na uczelni z którą MNiSW nas "afiliuje", bo z wypowiedzi w tym artykule wygląda, że za dużo wyboru nam nie zostawią.
Odpowiedz

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Newsletter

Książka

Polskie tłumaczenie jednego z najważniejszych źródeł o historii Egiptu Polskie tłumaczenie jednego z najważniejszych źródeł o historii Egiptu

Do odczytania hieroglifów w 1822 r. jego zapiski stanowiły jedno z najważniejszych źródeł na temat historii faraonów Egiptu. Ukazało się pierwsze polskie tłumaczenie tekstów pozostawionych przez Manethona - kapłana egipskiego, który żył ponad 2 tys. lat temu.

Więcej

Kalendarium

wystartował statek kosmiczny Apollo 15
Władysław Jagiełło zainaugurował działalność odnowionej Akademii Krakowskiej
Guglielmo Marconi przeprowadził pierwszą publiczną próbę radia
Więcej

Nasz blog

Rektorzy, naukowcy! Doceńcie rolę popularyzacji! Rektorzy, naukowcy! Doceńcie rolę popularyzacji!

Rola komunikacji naukowej na polskich uczelniach wciąż nie jest dostatecznie doceniona. Ani przez naukowców, ani przez władze uczelni. Zdawałoby się, że prezentowanie osiągnięć naukowców to zadanie biur prasowych. Te jednak często mają ustalone zupełnie inne priorytety.

Więcej

Myśl na dziś

Nauka jest kłótliwa i piękna. Jeśli chcesz mieć z nią coś do czynienia, musisz prowadzić wiecznie proces sądowy.
Isaac Newton

Tagi