Strona główna Forum

Forum

Dzisiejsze wpisy Odpowiedz
Nauka w Polsce Uczelnie Gowin: chcemy dać doktorom możliwość kierowania zespołami
~ 18.05.2017, 19:38

Ciekawi mnie kogo aż tak boli istnieje instytutów badawczych, że Minister chce, aby one na siłę zostały bieda-wydziałami uczelni? Lepiej byście się wzięli za ukrócenie patologii na uczelniach, gdzie profesorowie kręcą w najlepsze prywatę na sprzęcie kupowanym za pieniądze z grantów czy dofinansowania z UE.

Pracuję w instytucie badawczym, podlegającym pod jedno z innych ministerstw, który nie został przewidziany do włączenia do NITu (i dzięki Bogu). Z tego względu zabiorą nam dotację statutową w ciągu paru następnych lat. Już w tej chwili w 90% utrzymujemy się ze zleceń od przemysłu (gównie prace komercyjne, choć też trochę badawczych). Pytanie brzmi, co nas w tym momencie w jakikolwiek sposób wiąże z MNiSW poza ustawą i jakie z tego "związku" my mamy benefity poza byciem pionkiem w czyichś gierkach?

Już lepiej gdyby zmienili nas w spółkę czysto komercyjną. Już i tak utrzymujemy się sami, nie podlegalibyśmy pod absurdy prawa o zamówieniach publicznych, a do tego pracownicy chętni na doktoraty i prowadzenie działalności naukowej mogliby robić to gdzie by chcieli, a nie na uczelni z którą MNiSW nas "afiliuje", bo z wypowiedzi w tym artykule wygląda, że za dużo wyboru nam nie zostawią.
Odpowiedz

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Newsletter

Książka

Europejczycy i Afrykanie, czyli o pierwszych kontaktach Europejczycy i Afrykanie, czyli o pierwszych kontaktach

Ludożercy - takim mianem określali... Afrykanie przybyszów z Europy! Tak - bo Portugalczycy przypływali i porywali ludzi. Ci przepadali na zawsze bez wieści. O pierwszych spotkaniach portugalsko-afrykańskich na wybrzeżu Afryki Zachodniej pisze w książce "Europejczycy i Afrykanie-wzajemne odkrycia i pierwsze kontakty" prof. Michał Tymowski.

Więcej

Kalendarium

w Baden-Baden zmarł Heinrich Hermann Robert Koch
zaobserwowanie przesunięcia położenia gwiazd podczas zaćmienia Słońca potwierdziło teorię względności Alberta Einsteina.
na zaproszenie Lecha Wałęsy w Warszawie zebrała się grupa działaczy związkowych i intelektualistów
Więcej

Nasz blog

Przełamując efekt Matyldy Przełamując efekt Matyldy

Maria Skłodowska-Curie czy Katherine G. Johnson to kobiety nauki, które odniosły sukces, przełamały społeczną nieufność, zdobyły zasłużone laury, a ostatnio "upomniało się" o nie kino. Jednak tych, których wybitne dokonania naukowe długo pozostawały w cieniu i wciąż są mało znane jest wiele. Cecilia Payne-Gaposchkin, Jocelyn Bell Burnell czy Trottula, to tylko niektóre z nich.

Więcej

Myśl na dziś

Odrobina filozofii skłania umysł człowieka ku ateizmowi. Ale prawdziwa głębia filozofii zwraca umysł ku religii.
Francis Bacon

Tagi

-->