Strona główna Forum

Forum

Dzisiejsze wpisy Odpowiedz
Nauka w Polsce Uczelnie Ustawa 2.0 nabiera kształtów - zmiany na uczelniach w...
~ 29.06.2017, 07:58

ustawa chce zabronic pracy na drugim etacie na uczelni przy pozostawieniu na nich głodowych pensji - najlepsi wyjadą za granicę lub przejdą np. do firm konsultingowych. Podobno ma zostać drugi etat w biznesie, co jest paranoją bo wówczas już w ogóle nie ma czasu na pracę naukową. Takie rozwiązanie byłoby niezgodne z prawami człowieka - skazywanie naukowców na zakaz konkurencji bez rekompensaty w postaci godnej pensji - i oznaczałoby nierówne traktowanie. Obecnie profesor na uczelni zarabia niewiele więcej niż średnia krajowa, a asystent tyle co płaca minimalna - Zimbabwe i Ukraina ma takie poziomy płac, żałosne. Płaca minimalna w Polsce to obecnie połowa średniej UE, a zarobki na uczelniach 4 razy mniejsze. Dotychczas możliwość dodatkowej pracy poza uczelnią mogła to rekompensować. Jak ją zlikwidują na uczelniach zostaną same miernoty. Uczelnie centralne, te niby główne ośrodki, które chcą pod siebie napisać ustawę, to największe ośrodki nepotyzmu i układów w nauce, gdzie też faktycznie rzadko kto prowadzi badania za zewnętrzne środki - jak ich pomysły będą spełnione to będzie tylko pogłębienie dzisiejszej patologii.
Odpowiedz

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Newsletter

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Kalendarium

przeprowadzono pierwsze egzekucje w komorach gazowych w Auschwitz
zmarł Zygmunt Freud, austriacki neurolog i psychiatra (urodzony w 1856)
urodził się Eurypides, grecki dramaturg (zmarły w 406p.n.e.)
Więcej

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Tagi