Strona główna Forum

Forum

Dzisiejsze wpisy Odpowiedz
Nauka w Polsce Historia i kultura Piramida w Rapie może skrywać nieznane pomieszczenie
~ 06.04.2017, 22:10

Mauzoleum powstało tuż po roku 1795; pretekstem do jego budowy była śmierć małżonki Johanna Friedricha Wilhelma von Farenheida, Friederike ur. Austien. Friederike pochowano jednak w miejscowości Eiserwagen (dziś Bely Jar). Budowniczym piramidy był Johann Friedrich Wilhelm von Farenheid. (także pisownia Fahrenheid). Architekt piramidy pozostaje nieznany.
Wg. źródeł w mauzoleum pochowano: Johanna Friedricha Wilhelma von Farenheida, jego syna Friedricha Heinricha Johanna, małżonkę Friedricha Heinricha - Wilhelmine oraz ich zmarłą przedwcześnie córkę Ninette (zm. 1811 lub 1812).Śmierć Ninette nie była pretekstem do budowy mauzoleum.Mauzoleum nie było z całą pewnością także lodownią. Było od początku nagrobkiem rodzinnym.
Jego kształt wynika z masońskich ideałów oświeceniowych, którym oddany był jego budowniczy, tj. Johann Friedrich Wilhelm von Farenheid. Teza postawiona przez archeologa - historyka z Węgorzewa nie ma żadnych podstaw ani archiwalnych ani faktycznych. Jezioro o którym w Węgorzewie wspomniał autor tezy o lodowni istniało tysiące lat przed powstaniem Piramidy z Luschnitz. Luschnitz ( Rysie Bagno ) .
Odpowiedz

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Newsletter

Książka

Jazzmen w świecie fizyki; fizyk w świecie jazzu Jazzmen w świecie fizyki; fizyk w świecie jazzu

Książka "Jazz i fizyka” wymaga skupienia, ale jej unikalny temat sprawia, że ulegamy narracji fizyka i saksofonisty jazzowego Stephona Alexandra. Przekonuje on, że Wszechświat ma ukrytą muzyczną naturę, odwołując się przy tym do teorii naukowych, jazzowych improwizacji, spotkań z inspirującymi go fizykami i muzykami.

Więcej

Kalendarium

wynalazca telegrafu Samuel Morse nadał pierwszą wiadomość
zmarł Mikołaj Kopernik
w Londynie powstała Liga Niepodległości Polski
Więcej

Nasz blog

Przełamując efekt Matyldy Przełamując efekt Matyldy

Maria Skłodowska-Curie czy Katherine G. Johnson to kobiety nauki, które odniosły sukces, przełamały społeczną nieufność, zdobyły zasłużone laury, a ostatnio "upomniało się" o nie kino. Jednak tych, których wybitne dokonania naukowe długo pozostawały w cieniu i wciąż są mało znane jest wiele. Cecilia Payne-Gaposchkin, Jocelyn Bell Burnell czy Trottula, to tylko niektóre z nich.

Więcej

Myśl na dziś

Odrobina filozofii skłania umysł człowieka ku ateizmowi. Ale prawdziwa głębia filozofii zwraca umysł ku religii.
Francis Bacon

Tagi

-->