Strona główna Forum

Forum

Dzisiejsze wpisy Odpowiedz
Nauka w Polsce Historia i kultura Piramida w Rapie może skrywać nieznane pomieszczenie
~ 06.04.2017, 22:10

Mauzoleum powstało tuż po roku 1795; pretekstem do jego budowy była śmierć małżonki Johanna Friedricha Wilhelma von Farenheida, Friederike ur. Austien. Friederike pochowano jednak w miejscowości Eiserwagen (dziś Bely Jar). Budowniczym piramidy był Johann Friedrich Wilhelm von Farenheid. (także pisownia Fahrenheid). Architekt piramidy pozostaje nieznany.
Wg. źródeł w mauzoleum pochowano: Johanna Friedricha Wilhelma von Farenheida, jego syna Friedricha Heinricha Johanna, małżonkę Friedricha Heinricha - Wilhelmine oraz ich zmarłą przedwcześnie córkę Ninette (zm. 1811 lub 1812).Śmierć Ninette nie była pretekstem do budowy mauzoleum.Mauzoleum nie było z całą pewnością także lodownią. Było od początku nagrobkiem rodzinnym.
Jego kształt wynika z masońskich ideałów oświeceniowych, którym oddany był jego budowniczy, tj. Johann Friedrich Wilhelm von Farenheid. Teza postawiona przez archeologa - historyka z Węgorzewa nie ma żadnych podstaw ani archiwalnych ani faktycznych. Jezioro o którym w Węgorzewie wspomniał autor tezy o lodowni istniało tysiące lat przed powstaniem Piramidy z Luschnitz. Luschnitz ( Rysie Bagno ) .
Odpowiedz

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Newsletter

Książka

"Bagdad. Miasto pokoju, miasto krwi" - różne oblicza irackiego miasta "Bagdad. Miasto pokoju, miasto krwi" - różne oblicza irackiego miasta

Intelektualny i naukowy motor świata, a przy tym miasto, które imponowało przepięknymi i mądrze zorganizowanymi rozwiązaniami architektonicznymi... Opinię godną starożytnej Aleksandrii czy mitycznej Atlantydy miał ponad tysiąc lat temu Bagdad, dziś kojarzony z chaosem i zamachami.

Więcej

Kalendarium

odbył się start rakiety „Sojuz 30” z Mirosławem Hermaszewskim na pokładzie
rozpoczął się „Poznański Czerwiec'56” – spontaniczny protest Wielkopolan przeciw totalitarnej władzy
oficjalnie uruchomiono pierwszą przemysłową elektrownię jądrową w ZSRR
Więcej

Nasz blog

Rektorzy, naukowcy! Doceńcie rolę popularyzacji! Rektorzy, naukowcy! Doceńcie rolę popularyzacji!

Rola komunikacji naukowej na polskich uczelniach wciąż nie jest dostatecznie doceniona. Ani przez naukowców, ani przez władze uczelni. Zdawałoby się, że prezentowanie osiągnięć naukowców to zadanie biur prasowych. Te jednak często mają ustalone zupełnie inne priorytety.

Więcej

Myśl na dziś

Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek
Albert Einstein

Tagi

-->