05.12.2019
PL EN
03.04.2013 aktualizacja 03.04.2013

„Pomost” dla kolejnych siedemnastu badaczek

17 mam–badaczek nagrodziła Fundacja na rzecz Nauki Polskiej w szóstej edycji programu „Pomost”. Uczone, które wracają do pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem, otrzymają w sumie ponad 5 mln zł.

Program jest skierowany do rodziców, którzy wracają do pracy naukowej po przerwach związanych z opieką nad dzieckiem. W rozstrzygniętej edycji FNP nagrodziła 14 badaczek w obszarze „Bio, Info, Techno” oraz trzy uczone w dziedzinie: filozofii, matematyki i prawa. Wszystkie uczone na realizację projektów badawczych otrzymają łącznie ponad 5 milionów złotych.

Najwyższe dofinansowanie warte około 326 tys. złotych przyznano siedmiu uczonym. Otrzymały je: dr Joanna Bogusławska z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie; dr Anna Burdzińska z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; dr Iwona Dąbkowska z Uniwersytetu Gdańskiego; dr Agnieszka Pietrzyk-Le z Instytutu Chemii Fizycznej PAN w Warszawie; dr hab. Dorota Rosińska z Uniwersytetu Zielonogórskiego; dr Anna Zawadzka-Kazimierczuk z Uniwersytetu Warszawskiego; dr Patrycja Żak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Finansowaniu przyznanemu mamom-naukowcom podlega grant badawczy i stypendia dla maksymalnie trzech podopiecznych (studentów lub doktorantów).

Program "Pomost" Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ustanowiła na początku 2010 roku. Był to pierwszy w Polsce program wspierający rodziców–naukowców, który miał umożliwić im pogodzenie opieki nad dzieckiem z karierą zawodową.

Szczegółowe informacje na temat laureatek VI edycji konkursu są dostępne na stronie: http://www.fnp.org.pl/wyniki-vi-edycji-programu-pomost/

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Copyright © Fundacja PAP 2019