Ministerstwo Edukacji i Nauki

27.09.2021
PL EN
19.12.2017 aktualizacja 19.12.2017

Białystok/ Będzie nowy przetarg na projekt centrum nauki

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Będzie nowy przetarg na projekt centrum nauki, które ma powstać w Białymstoku. Do poprzedniego nikt się nie zgłosił, unieważniono go - poinformował Białostocki Park Naukowo-Technologiczny (BPN-T), który tworzy to centrum.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy będzie ponowny przetarg - poinformowała w poniedziałek PAP Barbara Supińska z BPN-T. Niewykluczone są zmiany w warunkach przetargu. Park poinformował, że były zainteresowane przetargiem firmy, ale nie zgłosiły się, bo miały inne, wcześniejsze zobowiązania.

Jak wcześniej informowały władze Białegostoku i Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, centrum nauki - pod roboczą nazwą - Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy będzie kosztowało ok. 25 mln zł. Powstanie w obiekcie stadionu miejskiego, w istniejącej przestrzeni pod trybunami. Na centrum przewidziano tam powierzchnię ok. trzech tysięcy metrów kwadratowych.

Blisko 17,5 mln zł na to centrum to dotacja z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Umowa jest już podpisana.

Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy ma być wzorowane na warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Powstaną dwie strefy: jedna dla dzieci w wieku 3-10 lat (tzw. Strefa Młodego Odkrywcy), druga dla dorosłych. Część dla dzieci ma być gotowa - jak wcześniej zapowiadano - w drugiej połowie 2019 r., część dla dorosłych z wystawą główną w 2020 r.(PAP)

autor: Izabela Próchnicka

kow/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021