01.06.2020
PL EN
22.02.2018 aktualizacja 22.02.2018

6 mln zł dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Fotolia Fotolia

Dofinansowanie na łączną kwotę prawie 6 mln zł otrzyma 20 Uniwersytetów Trzeciego Wieku - poinformował resort nauki na swojej stronie internetowej.

O ramach 2. edycji konkursu na wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego trafiło 49 wniosków. Dofinansowanie na łączną kwotę prawie 6 mln zł otrzyma 20 z nich.

Jak informuje na swojej stronie internetowej resort nauki, program "Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku" realizuje Strategię Gowina w ramach filaru Społecznej Odpowiedzialności Nauki. W programie finansowane będą projekty dotyczące organizacji zajęć edukacyjnych, badawczych lub popularyzatorskich na istniejących lub nowopowstałych uniwersytetach trzeciego wieku.

Uniwersytety Trzeciego Wieku umożliwiają upowszechnienie najnowszych dokonań nauki wśród słuchaczy, zachęcając ich do większej aktywności intelektualnej, społecznej i kulturalnej. Resort nauki podkreśla, że w konkursie wyłonione zostały ośrodki, które wywiązują się z tego zadania najlepiej.

Najwyżej ocenione zostały projekty zgłoszone przez Akademię Pomorską w Słupsku, Fundację dla Gdańska i Pomorza Złota Jesień Seniora oraz przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Najwyższe dofinansowanie otrzymał z kolei projekt Fundacji "INNWARMIA" (woj. warmińsko-mazurskie) - otrzyma on 349,5 tys. zł.

Z pełną listą dofinansowanych projektów mozna zapoznać się na stronie MNiSW: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/6-mln-zl-dla-uniwersytetow-trzeciego-wieku.html.

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2020