28.09.2020
PL EN
11.05.2018 aktualizacja 11.05.2018

Prof. Mężyk doktorem honoris causa rumuńskiej uczelni

Fotolia Fotolia

Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Gheorgha Asachiego w Jassach, w Rumunii. Uroczystość wręczenia tytułu odbyła się 10 maja w auli głównej tego uniwersytetu – podała gliwicka uczelnia.

Tytuł doktora honoris causa został przyznany prof. Arkadiuszowi Mężykowi w uznaniu jego wkładu w rozwój inżynierii przemysłowej, szczególnie w dziedzinie mechatroniki, oraz za wkład w rozwój współpracy z Wydziałem Produkcji Maszyn i Zarządzania Przemysłowego Uniwersytetu Technicznego w Jassach. Podczas uroczystości prof. Arkadiusz Mężyk wygłosił okolicznościowy wykład na temat optymalizacji i integracji systemów mechatronicznych.

Uniwersytet Gheorgha Asachiego w Jassach to jeden z największych i najdynamiczniej rozwijających się uniwersytetów Rumunii; jego korzenie sięgają 1813 r.

Prof. Mężyk jest absolwentem kierunku mechanika i budowa maszyn na Politechnice Śląskiej, wcześniej był dziekanem Wydziału Mechanicznego Technologicznego. Z sukcesami współpracował z polskim przemysłem obronnym. Jest członkiem Komitetu Mechaniki PAN oraz Komitetu Budowy Maszyn PAN. Jest autorem wielu monografii, publikacji i patentów. (PAP)

Autorka: Anna Gumułka

lun/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2020