Nauka dla Społeczeństwa

20.04.2024
PL EN
16.10.2018 aktualizacja 16.10.2018

Warszawa/ W listopadzie konferencja o kobietach w branży technologicznej

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Spotkania z ważnymi kobietami ze świata technologii czy warsztaty nt. kariery w IT - to niektóre punkty programu konferencji "Perspektywy Women in Tech Summit’, która odbędzie się pod koniec listopada w Warszawie.

Jak podkreśla w przesłanej PAP informacji prasowej organizator kongresu - Fundacja Edukacyjna Perspektywy - "Perspektywy Women in Tech Summit", ma on być największym w Europie wydarzeniem poświęconym kobietom w branży technologicznej. Konferencja będzie pierwszym wydarzeniem tego typu w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, a skierowana ma być zarówno do osób wchodzących w świat technologii, jak i doświadczonych ekspertów.

Organizatorzy chcą, aby Warszawa stała się "centrum rozmowy o mądrym rozwoju technologicznym i roli, jaką mają w nim do odegrania kobiety".

"To będzie miejsce, gdzie studentki, profesjonalistki, badaczki, ale też przedstawicielki najwyższego kierownictwa globalnych firm z branży Hi-Tech będą dzielić się doświadczeniem, zdobywać wiedzę i wzajemnie się inspirować" - mówi cytowana w komunikacie prasowym dr Bianka Siwińska, inicjatorka "Perspektywy Women in Tech Summit" i szefowa Fundacji Perspektywy. "Naszym celem jest stworzenie międzynarodowej platformy dla rozwoju kobiecych talentów w technologiach" - dodaje.

Gościem specjalnym konferencji ma być Mariya Gabriel - komisarz Unii Europejskiej ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego. Będzie to jej pierwsza wizyta w Polsce. W gronie gości specjalnych znajdą się też: minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. W roli prelegentów pojawią się również m.in. Sara Clatterbuck - Engineering Director w Youtube, Corine Vigreux – założycielka TOM TOM, Dominika Bettman – CEO Siemensa, Jayshree Seth - Chief Science Advocate w 3M, Anja Monrad - Senior Vice - President i General Manager CEE w Dell, Alexis B. Bjorlin, vice-president w Intel, czy też Helena Norman, VP Ericsson.

Goście, którzy przebędą na kongres reprezentują Dolinę Krzemową, Europę Środkowo–Wschodnią, Ukrainę, Białoruś, jak również Azję Centralną (Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan, Tadżykistan, Armenię i Gruzję). Aby ułatwić przyjazd uczestniczkom z Ukrainy, Białorusi, Tadżykistanu, Kazachstanu i młodym kobietom nauki z CEE organizatorzy przygotowali specjalne stypendia na przyjazd na konferencję.

Partnerami wydarzenia jest ponad 30 firm i instytucji, w tym najwięksi giganci technologiczni, m.in. Google, Facebook, Dell, Intel, Goldman Sachs, 3M, ABB, P&G, Citi, Ericsson, Samsung. Przeprowadzą oni ponad 100 różnych warsztatów, prelekcji oraz sesji mentoringowych.

Kongres jest kolejnym projektem Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która od 10 lat aktywnie wspiera rozwój i obecność kobiet w technologiach. Celem jej sztandarowego projektu - akcji "Dziewczyny na politechniki" - jest przekonanie kobiet do wybierania kierunków technicznych, zaś program dla utalentowanych studentek informatyki "IT for SHE" został uznany przez Komisje Europejską za najlepsze działanie na rzecz kobiet w technologiach w Europie i został laureatem European Digital Skills Award 2018.

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024