23.01.2020
PL EN
23.10.2018 aktualizacja 23.10.2018

Gdynia/Kolejna edycja naukowego E(x)plory Week - już od środy

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Kolejna edycja Gdynia E(x)plory Week - wydarzenia dla pasjonatów nauki i innowacji - potrwa od środy do piątku (24-26.10). W programie m.in. Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory, który wyłoni najzdolniejszych młodych naukowców.

Gdynia E(x)plory Week jest finałowym wydarzeniem Programu E(x)plory, które od 7 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii.

W programie Gdynia E(x)plory Week - Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory, który wyłoni najzdolniejszych młodych naukowców, otwarte warsztaty i pokazy naukowe dla szkół w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory oraz panele dyskusyjne i wykłady z udziałem przedstawicieli biznesu i instytucji rządowych w ramach VII Kongresu E(x)plory - poinformował organizator.

Jak co roku podczas finału Konkursu Naukowego E(x)plory zaprezentowanych zostanie 35 (wybranych spośród 160) najlepszych projektów badawczych z całej Polski. Nagrody przyznawać będzie jury złożone z uznanych ekspertów i autorytetów naukowych. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe w wysokości 10 tys., 7 tys. i 5 tys. złotych oraz wyróżnienia w postaci udziału w najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży: Intel ISEF w Phoenix, Expo-Sciences International w Abu Dhabi oraz Infomatrix w Rumunii.

Podczas Gdynia E(x)plory Week odbędą się również bezpłatne wydarzenia Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory. W ramach festiwalu będzie można odwiedzić stoiska naukowe, wziąć udział w warsztatach, wykładach i dyskusjach naukowych. Wydarzenia skierowane są do wszystkich pasjonatów nauki i nowych technologii, w tym młodzieży szkolnej, nauczycieli i rodzin z dziećmi. Jednym z gości specjalnych Festiwalu będzie twórca kanału edukacyjnego na Youtube "Uwaga! Naukowy Bełkot" – Dawid Myśliwiec.

Stałym punktem Gdynia E(x)plory Week jest również Kongres E(x)plory, którego w tym roku tematem przewodnim będzie "Mentoring. Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza?". W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele biznesu, instytucji rządowych, jak również startupowcy, naukowcy i inwestorzy.

Uczestnicy VII Kongresu E(x)plory przyjrzą się bliżej zagadnieniu mentoringu oraz aktualnie bardzo popularnym i prężnie działającym programom mentoringowym. Poruszone zostaną między innymi takie pytania, jak: czym jest mentoring, komu jest potrzebny i kiedy powinniśmy pomyśleć o wsparciu mentorskim. Zaprezentowane zostaną także projekty laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory rozwijane w ramach Programu Mentorskiego E(x)plory, prowadzonego wspólnie przez PWC Polska oraz Fundację StartupHub Poland.

Kongres odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni w środę i czwartek (24 i 25 października). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana będzie wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy program VII Kongresu E(x)plory dostępny jest na stronie: www.explory.pl 

PAP - Nauka w Polsce 

zan/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2020