15.08.2020
PL EN
24.10.2018 aktualizacja 24.10.2018

Kończy się nabór do programu mentoringowego Lean in STEM

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

27 października kończy się nabór do czwartej edycji programu mentoringowego dla młodych kobiet zainteresowanych karierą w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) - informuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy, organizator akcji.

"Kobiecy Mentoring rozwojowy to niezwykła szansa dla dziewczyn, które planują karierę w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) - globalnej korporacji, instytucji badawczej, na uczelni, chcą stworzyć własny start-up lub w inny sposób podbić świat technologii i nauki" - czytamy w przesłanej PAP informacji prasowej.

Program przeznaczony jest dla studentek i absolwentek wydziałów technicznych i ścisłych oraz dla doktorantek z politechnik, uczelni biznesowych i medycznych.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje program we współpracy z ośmioma partnerami z branży technologicznej i z 50 mentorkami - prezeskami firm technologicznych, dyrektorkami wielkich fabryk, wybitnymi naukowczyniami, twórczyniami start-upów i międzynarodowymi ekspertkami w swoich dziedzinach.

Każda mentorka weźmie pod swoją opiekę jedną studentkę lub doktorantkę i przez pół roku - od listopada 2018 r. do maja 2019 r. - będzie pracować z nią nad wspólnymi celami. Jak podkreślają organizatorzy akcji, projekty te mogą być bardzo konkretne i wspierać badania naukowe, projekty technologiczne czy inicjatywy społeczne - ale może to być też praca nad sobą, swoją samoświadomością zawodową, pewnością siebie, autoprezentacją i innymi tzw. umiejętnościami miękkimi.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy podkreśla, że mentoring kobiecy "polega na inspiracji, stymulowaniu i doradztwie opartych na bazie wiedzy, doświadczeń życiowych i zawodowych mentorki. Pozwala na świadome zarządzanie życiem i projektowanie własnej przyszłości w szerokiej perspektywie". Jego długoterminowym celem jest natomiast "wszechstronny rozwój jednostki, pomoc w efektywnym budowaniu ścieżki kariery zawodowej i wypracowaniu satysfakcjonującej postawy wobec życiowych wyzwań".

Do programu Lean in STEM 2018 zgłaszać można się do 27 października: www.leaninstem.pl/program-mentoringowy

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020