11.07.2020
PL EN
15.11.2018 aktualizacja 15.11.2018

Technologia 5G jednym z głównych tematów Łódzkich Dni Informatyki 2018

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Technologia 5G, która wkrótce ma być wdrażana pilotażowo w Łodzi, będzie jednym z głównych tematów drugiej edycji Łódzkich Dni Informatyki, które w dniach 21-22 listopada odbywać się będą w kampusach Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego.

Łódzkie Dni Informatyki są jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 2018, ustanowionego przez Komisję Europejską – poinformowała rzeczniczka PŁ Ewa Chojnacka.

Organizowane przez dwie największe łódzkie uczelnie oraz ICT Polska Centralna Klaster, ŁDI kierowane są do studentów, uczniów szkół średnich i specjalistów z branży ICT.

Jest to wydarzenie składające się z niemal 100 różnego rodzaju spotkań: wykładów, paneli i warsztatów prowadzonych przez praktyków z branży IT. Omawiane będą najszybciej rozwijające się obszary informatyki m.in. Internet rzeczy, cyberbezpieczeństwo, aplikacje mobilne, gry komputerowe czy praca w chmurze. Podczas ŁDI rozstrzygnięty zostanie również konkurs na logo hasła „5G dla Łodzi”.

Wykład otwierający ŁDI zaplanowano na 21 listopada na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. Tego dnia wydarzenia odbywać się będą na tej uczelni. Dzień później impreza przeniesie się na Wydziały: Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Łódzkie Dni Informatyki to inicjatywa prof. Sławomira Wiaka, rektora PŁ i przewodniczącego Rady ICT Polska Centralna Klaster, który skupia 32 podmioty, w tym przedsiębiorstwa branży IT, szkoły wyższe, instytucje otoczenia biznesu oraz Fundację Politechniki Łódzkiej, będącą zarazem administratorem klastra.

Jednym z ważnych elementów ŁDI jest możliwość spotkania z przedstawicielami największych pracodawców branży IT z Klastra i poznania ich oferty staży i pracy – dodała Chojnacka.

Integralną częścią wydarzenia jest ścieżka junior, w ramach której młodzi adepci informatyki ze szkół średnich z Łodzi i regionu wezmą udział w warsztatach ucząc się m.in. programowania, animacji i tworzenia gier komputerowych. Będą mogli również odwiedzić nowoczesne laboratoria w Centrum Technologii Informatycznych PŁ.

Honorowy patronat nad Łódzkimi Dniami Informatyki 2018 objęli szefowie resortów: Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Cyfryzacji, a także Przedsiębiorczości i Technologii oraz prezydent Łodzi, marszałek województwa łódzkiego i prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie wydarzenia: www.lodzkiedniinformatyki.pl

PAP - Nauka w Polsce

szu/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020