17.07.2019
PL EN
18.01.2019 aktualizacja 18.01.2019

Wrocław/ Uniwersytet Ekonomiczny podpisał umowę o współpracy z IBM

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Kolejną umowę o współpracy podpisał w czwartek Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu z IBM Global Services Delivery Centre Polska. Uniwersytet chce zaangażować ekspertów z IBM do współtworzenia programu studiów i prowadzenia zajęć.

Z IBM GSDC (liderem w tworzeniu i produkcji zaawansowanych technologii informatycznych) Uniwersytet Ekonomiczny współpracuje już w zakresie organizacji trzech kierunków studiów podyplomowych – poinformowała PAP rzeczniczka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Jolanta Nowacka. Są to: Team leader, Project Management i Cyber Security Management. Uczestnicy dwóch pierwszych kierunków mają możliwość uzyskania certyfikatu IBM Corporate Readiness Certificate.

"Kolejny etap współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z IBM GSDC jeszcze bardziej zwiększy konkurencyjność Uczelni na rynku szkolnictwa wyższego. Kontynuacja prowadzenia przez wybitnych praktyków zajęć dydaktycznych wypełnia potrzebę uczenia się od ekspertów z branży informatycznej. Dzięki tej współpracy będziemy sprawniej przenosić międzynarodowe doświadczenia stosowane w tym obszarze" – powiedziała rzeczniczka.

Rzeczniczka przypomniała też, że w ramach współpracy IBM GSDC i Uniwersytet Ekonomiczny współorganizują już cykliczny program edukacyjny Corporate Readiness Certificate, skierowany do studentów największych uczelni na Dolnym Śląsku. Jeden z modułów tego programu realizowany będzie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. "Podczas ubiegłej edycji do programu na 27 miejsc zgłosiło się aż 87 osób, co potwierdza, że praktycy przyciągają młodych ludzi swoim doświadczeniem i możliwością zdobycia praktycznych umiejętności. Dodatkową motywacją jest również możliwość otrzymania zaproszenia na staże w IBM" – dodała rzeczniczka.

Ałła Witwicka-Dudek, dyrektor Centrum Współpracy z Biznesem dodała, że managerowie IBM GSDC zgłosili też swój akces do współpracy z uczelnią w ramach Projektu PORTAL – Program Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego, który realizowany jest przez uczelnię od września 2018 r. (PAP)

autor: Agata Tomczyńska

ato/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2019