16.07.2020
PL EN
11.04.2019 aktualizacja 11.04.2019

Studenci niczym cienie podążą za pracownikiem

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Zdobywanie doświadczenia zawodowego poprzez obserwację stanowisk pracy wiceprezesa, dyrektora finansowego, osoby rozwijającej oprogramowanie lub rzecznika prasowego przewiduje projekt „Job Shadowing – Cień Szansy”. Do 14 kwietnia trwa rekrutacja studentów wszystkich uczelni wyższych województwa śląskiego.

Projekt studentów z Organizacji Studenckiej PANEUROPA Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach został uznany za najbardziej innowacyjny biznesowy projekt studencki w Polsce w programie grantowym Ideas Loading.

Zakwalifikowani studenci odwiedzą wybrane przez siebie firmy i na kilka dni „staną się cieniami” pracowników na danych stanowiskach. Taka obserwacja pozwoli skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością i da cenne wskazówki dotyczące dalszego rozwoju kariery.

„Program daje studentom możliwość poznania wielu branż: od IT, poprzez PR, marketing czy audyt, co sprawia, że każdy będzie mógł znaleźć w nim coś dla siebie, spróbować swoich sił” – mówi Krystyna Bytom, koordynator ds. promocji projektu.

W ramach programu będzie można wcielić się na przykład w rolę dyrektora finansowego jednej z firm i zarządzać nią wraz z pozostałą dwójką wiceprezesów, tworzyć strategię rozwoju spółki, planować budżet grupy oraz nadzorować procesy finansowe. To tylko jeden z przykładów. Na uczestników czekają 22 stanowiska w różnych firmach i instytucjach.

Podsumowanie projektu odbędzie się w maju. Studenci i przedstawiciele firm biorących udział w programie wymienią się zdobytymi przez obie strony doświadczeniami.

Inicjatywa została wyróżniona przez sieć firm audytorsko-doradczych KPMG w programie grantowym Ideas Loading. Uzyskała grant na realizację w wysokości 10 tys. zł.

Więcej informacji na stronie internetowej cien-szansy.pl oraz na paneuropa.com.pl

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2020