25.02.2021
PL EN
26.05.2009 aktualizacja 26.05.2009

Informatyka to nie (tylko) komputerologia - wykład na Politechnice Warszawskiej

<strong>M.in. o tym, czy informatyka może być czymś więcej niż wiedzą o komputerach i internecie i czy ma coś wspólnego z lingwistyką lub filozofią opowie w środę w Warszawie dr inż. Jerzy Mieścicki z Instytutu Informatyki Politechniki Warszawskiej</strong>. Podczas otwartego popularnonaukowego wykładu w Gmachu Elektroniki PW naukowiec wyjaśni też dlaczego informatyka wkracza np. do archeologii, prawa i literaturoznawstwa.

Dr Mieścicki jest od ponad 20 lat nauczycielem akademickim. Wykładał w Polsce i za granicą - m.in. w USA, Kanadzie, Niemczech, Francji, Włoszech, Finlandii. Przez wiele lat kierował zespołem badawczym projektującym systemy cyfrowe; był też dyrektorem Instytutu Informatyki.

Za wykład pt. "Wstęp do Informatyki" prowadzony na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych zdobył dwukrotnie tytuł "Najlepszego wykładowcy", przyznawany przez wydziałowy samorząd studencki w ramach konkursu "Złotej Kredy".

Środowe spotkanie to ostatnia przed wakacjami impreza Wszechnicy Popularnonaukowej Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW. Kolejne wykłady odbędą się w październiku. á

Wykład dra Mieścickiego rozpocznie się o godz. 14.15, 27 maja.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

agt/

Copyright © Fundacja PAP 2021