Nauka dla Społeczeństwa

23.04.2024
PL EN
10.05.2012 aktualizacja 10.05.2012

Najlepszy student i doktorant poszukiwani

Trwają zgłoszenia do konkursu na najlepszego polskiego studenta oraz doktoranta "Primus Inter Pares", a także dla najlepszych studentów w danej dziedzinie nauk - Primus Ekspert.

Terminy zgłoszeń do etapów uczelnianych różnią się w zależności od województwa. Organizatorem konkursu jest Zrzeszenie Studentów Polskich.

Konkurs Primus Inter Pares (czyli "Najlepszy Wśród Równych") jest konkursem promującym naukę, pracę w ruchu studenckim i doktoranckim, wolontariat, działalność charytatywną i osiągnięcia w kulturze oraz sporcie. Umożliwia wyróżnienie najbardziej aktywnych, którzy osiągają sukcesy w nauce i pracują na rzecz środowiska akademickiego.

W konkursie mogą brać udział studenci i doktoranci wszystkich uczelni na terenie Polski, którzy z dwóch ostatnich semestrów uzyskali średnią ocen minimum 4,53 na co najmniej jednym kierunku studiów. Uczestnicy powinni mieć mniej niż 32 lat. Konkurs odbywa się w etapach uczelnianym, regionalnym oraz ogólnopolskim. W każdym etapie Komisja Konkursowa wybiera maksymalnie pięciu najlepszych studentów oraz jednego doktoranta.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie konkursu. Poszczególne regiony mają różne terminy naboru zgłoszeń. Np. w województwie mazowieckim nabór kończy się 22 maja, a w niektórych województwach można się zgłaszać nawet do połowy lipca.

Oprócz części ogólnej konkursu przewidziano również jego branżową część - Primus Ekspert. Daje on szanse studentom, którzy mają szczególne predyspozycje do wykonywania wybranego przez siebie zawodu i dla tych, którzy rozwijają swoje zainteresowania w tym kierunku. Primus Ekspert jest wybierany w następujących dziedzinach: nauki humanistyczne, politechniczne, przyrodnicze, medyczne, ekonomiczne, prawne, ścisłe, a także artystyczne.

Dodatkowe informacje dotyczące są na stronie internetowej www.primus-inter-pares.pl

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024